Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Norymberga – miasto nieograniczonych możliwości.

24.05.2011


 

Od dziś chcielibyśmy również rozpocząć cykl spotkań z Norymbergą, czyli potencjał kulturalny, historyczny i rozrywkowy miasta. Na początek proponujemy krótką charakterystykę miasta.

Norymberga to największe miasto Frankonii (499 tys. mieszkańców), stanowiącej część Bawarii; jedno z większych centrów handlowych Niemiec, liczący się ośrodek przemysłowy. Miasto słynie ze swych tradycyjnych wyrobów cukierniczych (pierników, marcepanów i ciastek zwanych Spekulatius), drewnianych ozdób zdobiących bożonarodzeniowe choinki w całych Niemczech oraz prawdziwych norymberskich kiełbasek. Norymberga, kiedyś jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych średniowiecza, dziś miasto kongresowe, osadzone między tradycją a innowacją. Z jednej strony powala nas swoim urokiem Stare Miasto, którego obfitość w atrakcje turystyczne ożywia historię, z drugiej strony podziw wzbudza lokalizacja największych ośrodków przemysłowych Bawarii. Zwiedzanie Norymbergi to podążanie śladami historii czytanej z zabytków miasta, namacalne poznanie kultury poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych i miejskim życiu tak żywo tętniącym w licznych restauracjach i kafejkach przy jednoczesnej fascynacji rozwojem miasta.

W następnych odsłonach zostaną Państwu udostępnione informacje o miejscach w Norymberdze, które koniecznie trzeba odwiedzić.