Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Najgorętsze premiery sektora Tech&Print i nowości 2024

26.03.2024

Joanna Kłossowska

Przełom roku 2023/2024 obfitował w wiele gorących premier technologicznych, które z uwagą śledzą przedstawiciele branży reklamowej. Innowacyjne rozwiązania przyspieszają i ułatwiają pracę, zapewniając większą wygodę, efektywność i coraz szersze możliwości produkcyjne. Warto przyjrzeć się nowościom sektora Tech&Print, które niedawno zaprezentowali topowi przedstawiciele rynku reklamy i poligrafii.

Revoria Press GC12500 firmy Fujifilm to pierwsza na rynku cyfrowa maszyna arkuszowa drukująca w formacie B2, która wykorzystuje technologię suchego tonera. To wydajne rozwiązanie laserowe zaprojektowane z myślą o jeszcze szerszym dostępie do wysokiej jakości druku cyfrowego w formacie B2 przy użyciu produkowanego we własnym zakresie tonera Super EA-Eco. Revoria Press GC12500 może drukować dwustronnie na papierze o wymiarach do 750 x 662 mm, co stanowi największy format arkusza B2 dla maszyny cyfrowej w branży (potrafi drukować 6 stron A4 na arkuszu oraz obsługiwać różne gramatury papieru od 64 do 450 g/m2, jak i drukować na szerszej gamie podłoży, w tym na papierze syntetycznym). Ponadto, firma Fujifilm znacznie skróciła typową linię produkcyjną dla operatora maszyny, łącząc podajnik, układarkę i panel sterowania po jednej stronie.

Najświeższa premiera firmy Ricoh – rolowy system atramentowy RICOH Pro VC80000 – umożliwia wydajną pracę oraz elastyczność aplikacji dzięki ulepszonej, zautomatyzowanej produkcji. Urządzenie z zamkniętą pętlą kontroli jakości i bardziej zaawansowaną integracją produkcji pozwala dostawcom usług druku uzyskiwać wysokiej jakości materiały do marketingu bezpośredniego, kolorowe książki, katalogi, czasopisma oraz materiały reklamowe drukowane na nośnikach powlekanych o gramaturze do 300 g/m2. Unikalna rodzina narzędzi programowych i sprzętowych umożliwia zwiększoną automatyzację produkcji, kontrolę jakości druku i komunikację przy wykorzystaniu: sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, a także analizy danych, które zapewniają przewidywalne i powtarzalne wyniki przy minimalnej interwencji operatora.

API.PL przedstawia najnowszą wersję RIP Caldera V17 — jednego ze światowych liderów w dziedzinie oprogramowania do druku cyfrowego. Najnowsza aktualizacja zapewnia jeszcze więcej narzędzi ułatwiających pracę i pozwalających osiągnąć profesjonalny poziom druku. Umożliwia korzystanie z takich rozwiązań jak: zaawansowane opcje zarządzania barwą, funkcja CutServer, która pozwala na obsługę rolowych ploterów tnących, kalkulator kosztów CostProof oraz wiele innych. W ramach subskrypcji użytkownik otrzymuje pełne wsparcie od Caldera (możliwość korzystania z Help Desk i bezpośredni kontakt z technikami), jak i dostęp do tutoriali i webinarów podnoszących kompetencje operatorów.

SMART LFP IBMT prezentuje innowacyjną, zintegrowaną koncepcję maszyny Q-Line z BHS180 firmy Zünd. Nowa generacja systemów tnących zapewnia najwyższą wydajność i efektywność. Ponadto cechuje się ona wyjątkową szybkością (mowa tu o imponującej prędkości do 2,8 m/s oraz przyspieszeniu do 2,1 g), jak również siłą (jest w stanie wywierać nacisk bigowania do 500 N). Stabilność maszyny zapewnia wykonanie z odlewu mineralnego. Do produkcji belek wykorzystano natomiast tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem węglowym, co wpływa na niezawodność i wytrzymałość Q-Line z BHS180. Urządzenie dostępne jest w wielu opcjach różniących się rozmiarami stołów. Dzięki temu można dopasować rozmiary powierzchni roboczej do indywidualnych potrzeb.

Nowy system broszurujący DBM700 firmy Duplo wyróżnia się szybkością i łatwością obsługi. Do sterowania służy ekran dotykowy z nowym graficznym interfejsem użytkownika. Maszyna zapewnia m.in. szycie czterema zszywkami przy użyciu dwóch głowic szyjących, produkcję broszur w formacie albumowym. Automatyzacja i wszechstronność systemu, a także takie zalety jak np. funkcja kwadratowego kształtowania grzbietu sprawiają, że DBM700 cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Pozwala produkować 240-stronicowe broszury z 60 arkuszy przy maksymalnej wydajności 2000 broszur / godzinę (dotyczy to także broszur z kwadratowym grzbietem).

Stopień zaawansowania sektora Tech&Print sprawia, że możliwości firm z branży reklamy i druku z każdym rokiem stają się coraz większe. Śledzenie trendów pozwala być na bieżąco i wprowadzać do swojej oferty rozwiązania, które spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania klientów.

Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu Gifts Journal Polska. Do pobrania TUTAJ https://giftsjournal.pl/wp-content/uploads/2024/01/GJP80-online.pdf