Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

W NAJNOWSZYM NUMERZE

Gifts Journal 78

Poznaj katalog dostawców europejskiej branży reklamowej

Trwają przygotowania do kolejnej, 11. już edycji drukowanego katalogu European Suppliers Book – wydawnictwa, w którym dostawcy upominków prezentują aktualną ofertę rynku całej Europy. Stanowi ono podręczną bazę danych i cenne źródło informacji dla dystrybutorów i agencji reklamowych z wielu krajów oraz wspiera ich codzienną działalność biznesową.

 

Bądźmy eko w domu, biurze i... na zewnątrz! Inspiracje branży reklamowej na sezon wiosenno-letniw

Cieplejszych i słonecznych dni coraz więcej, a wraz z rozkwitem wiosny uwidaczniają się walory natury, za które tak ją cenimy. To też dobry moment na refleksję nad tym, jak traktujemy otaczającą nas przyrodę i co możemy zrobić, aby poprawić jej stan.

 

Wskocz na joomp.pl! Nowości w serwisie, który łączy polską branżę artykułów reklamowych

Nowoczesna platforma online, łącząca agencje reklamowe i dystrybutorów z dostawcami artykułów promocyjnych – joomp.pl – cały czas się rozwija. Intuicyjny serwis pozwala w łatwy i szybki sposób odnaleźć produkty i usługi, oraz nawiązywać kontakty handlowe. To także miejsce wymiany informacji i wiedzy branżowej, prezentowanych w nowej zakładce Joomp Café.

POPRZEDNIE WYDANIA

GIFTS JOURNAL 62

W numerze m.in.:

INFORMATOR DLA ZWIEDZAJĄCYCH TARGI REKLAMY I POLIGRAFII REMADAYS WARSAW 2018

Zapraszamy na 14. edycję Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Największa w Europie Środkowej i jedna z nawiększych na świecie branżowa impreza wystawiennicza odbywa się w dniach od 7 lutego do 9 lutego w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy al. Katowickiej 62.

DLA NASZYCH NAJWIĘKSZYCH SKARBÓW

Za oknami na razie zima. Niskie temperatury, czasami trochę śniegu. Jest jednak sposób, aby choć na chwilę wyrwać się z tego mroźnego klimatu. Zapobiegliwie można na przykład zainteresować się prezentami dla naszych pociech z okazji Dnia Dziecka.

ZNAKOWANIE OD A DO Z

Gadżety reklamowe to wszystkie przedmioty, za pomocą których możemy wypromować naszą firmę. Przedmioty, które do tego wykorzystujemy, są bardzo róźne, od czapek po poduszki. Różnorodne są również technologie, którymi wykonywane są owe gadżety. Które są najpopularniejsze? Które sprawdzają się najlepiej w przypadku konkretnych przedmiotów? To ustalimy, rozmawiając z Mariuszem Szandeckim (Sandex), Tomaszem Świętorzeckim (Design 4 Business) oraz Karoliną Sadowską (Haftkom). Zapraszamy do lektury.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 61

W numerze m.in.:

"WYKORZYSTAJ PEŁNIĘ MOŻLIWOŚCI"

Badania i obserwacje dokonywane przez organizatorów jednoznacznie pokazują, że wystawcy rzadko korzystają z pełni możliwości jakie stwarzają targi. Podczas ostatniej edycji Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays, aż 36 procent gości z Polski i 65 procent z zagranicy pojawiają się na nich po raz pierwszy. To stwarza wystawcom ogromne możliwości prezentacji swojej oferty, a co za tym idzie, pozyskania na długie lata bardzo konkretnych klientów. W pierwszej części materiału będziemy starali się przedstawić kilka strategii jakie mogą być zastosowane, a stanowić będą wskazówki i sugestie dla firm prezentujących swoje produkty i usługi podczas imprez targowych.

ZAKRĘCONE GADŻETY

Na dworze coraz szybciej robi się ciemno, temperatura powietrza leci na łeb na szyję, liście spadają z drzew. A to oznacza tylko jedno. Lato właśnie się kończy i jesień zaczyna. Wkroczyliśmy w ostatni kwartał roku, więc rozpoczynają się prace nad przyszłorocznymi budżetami. Wśród wydatków w 2018 roku oczywiście pojawią się te związane z promocją i reklamą firmy. Dziś mnóstwo przedsiębiorstw stawia na oryginalność. Każdy chce się czymś wyróżnić, każdy chce zostać zapamiętany.

NOWE TECHNOLOGIE W ZNAKOWANIU

Reklama dźwignią handlu. To powiedzenie właściwie już z wąsami, ale wciąż aktualne i na czasie. Dzisiaj sposobów reklamy jest całe mnóstwo. Jednym z ich, bardzo popularnym, jest dotarcie do świadomości przyszłych klientów za pomocą gadżetów z logo firmy. Nic więc dziwnego, że na rynku działa mnóstwo firm zajmujących się usługami znakowania. Metod jest bez liku. Od sitodruku i tampodruku, po hafty, grawer czy termotrasfery. W tym numerze przedstawiamy kilka firm wyróźniających się na rynku znakowania.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 60

W numerze m.in.:

"SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA"

Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw umacniają swoją prestiżową pozycję na rynku branżowym. Tegoroczną imprezę wystawienniczą w stolicy Polski odwiedziło ponad 10% gości więcej niż przed rokiem. Tradycyjnie największym targom reklamy i poligrafii w Europie Środkowej towarzyszył RemaCongress, a wśród prelegentów był między innymi profesor Leszek Balcerowicz.

PROMOCJE, KTÓRE WIDAĆ...

Kubek, długopis, gra planszowa, parasolka, koszulka, voucher do lokalnej knajpy albo krajowej sieciówki barów z szybkim jedzeniem. Bon rabatowy do księgarni internetowej, tańsze bilety na spektakle teatralne lub do kina, zestaw słodkości, dzień wolny od pracy i... dużo więcej...

GIFTS OF THE YEAR. ZNAMY TRENDY W BRANŻY!

Za nami kolejna odsłona konkursu Gifts of the Year, którego organizatorem jest wydawca magazynu Gifts Journal Polska ora organizator Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja najpopularniejszych upominków reklamowych. Poprzez głosowanie internetowe Agencje Reklamowe i Dystrybutorzy wyłonili laureatów w 7 kategoriach. Zwiedzający targi RemaDays Warsaw, głosujący w drugiej turze konkursu Gifts of the Year, wybrali laureatów trzech odrębnych kategoriach: TOP FUN, TOP IDEA, TOP DESIGN. Poznajmy zwycięzców.

INNOWACYJNI MEDALIŚCI

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw to największe wydarzenie branżowe w Europie Środkowej, które co roku odwiedza około 21000 osób. To ogromne możliwości dla firm, które w tym roku licznie wzięły udział w konkursie Innowacje. Tegoroczne zmagania podzielone zostały na trzy kategorie i w każdej z nich przyznawano medale. Poznajcie zwycięzców THE PRIZE FOR INNOVATIONS 2017.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 59

W numerze m.in.:

INFORMATOR DLA ZWIEDZAJĄCYCH TARGI REKLAMI I POLIGRAFII REMADAYS WARSAW 2017

Pragniemy serdecznie zaprosić na 13. edycję Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Największa w Europie Środkowej i piąta na świecie impreza wystawiennicza odbędzie się w dniach od 15 do 17 lutego w PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie przy al. Katowickiej 62. Do zobaczenia.

TECHNOLOGIE

Targi RemaDays Warsaw to dla firm znakomita okazja, aby nie tylko zaprezentować swoje produkty bądź usługi, ale również możliwość pochwalenia się swoimi nowinkami technologicznymi. Tak właśnie było
w tym roku w Nadarzynie i tak samo będzie w kolejnych latach. W poprzednim numerze magazynu Gifts Journal przedstawiliśmy kilka firm w różnych sektorach, które zaprezentowały swoje innowacyjne produkty bądź usługi. Teraz czas na kolejne firmy i ich innowacyjne rozwiązania.

O POWOŁANIU DO ŻYCIA NOWEJ FIRMY W RAMACH CITRON GROUP- PVC FACTORY- PIERWSZEGO POLSKIEGO PRODUCENTA PENDRIVE W KSZTAŁCIE NA ZAMÓWIENIE I ZMIANACH NA RYNKU UPOMINKÓW REKLAMOWYCH

MADE IN POLAND

W dosłownym tłumaczeniu oczywiście "wyprodukowane w Polsce". Ale w naszym kraju właścieiwe od dawna nikt nie stara się już nawet tłumaczyć tego zwrotu. Na jakikolwiek produkt nie zerkniemy, zastanawiamy się, gdzie został "made in", a nie wyprodukowany. Być może to efekt szalonych lat 90., być może kwestia jakiegoś przyzwyczajenia. Zresztą nieważne, bo nie o etymologii "made in" traktować ma ten tekst.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 58

W numerze m.in.:

KTO SŁUCHA, NIE BŁĄDZI - REMADAYS WARSAW 2017

Jedną z pięciu głównych zasad, jakimi kieruje się firma GJC Inter Media, brzmi – „Słuchamy naszych partnerów biznesowych”. Zgodnie z nią sugestie i uwagi kierowane przez uczestników pod adresem organizatora największych targów branży reklamy i poligrafii w Europie Środkowej, RemaDays Warsaw, również nie przeszły bez echa.

ONE DAY ROADSHOW NA PIĄTKĘ

Nie cztery, jak w ubiegłym roku, a pięć miast znalazło się na trasie tegorocznej edycji OneDay Roadshow. Po trzech latach przerwy na mapie „reklamy w drodze” ponownie pojawił się Wrocław. Wszystko jak zwykle rozpoczęło się w Warszawie. To właśnie w stolicy Polski padł rekord frekwencji wśród zwiedzających. Gościnne progi hotelu Sound Garden odwiedziło ponad ćwierć tysiąca gości. Później wystawcy przenosili się kolejno do Poznania, Berlina, wspomnianego Wrocławia, a zakończenie tegorocznego „touru” odbyło się w Chorzowie.

TECHNOLOGIE

Targi RemaDays Warsaw to dla firm znakomita okazja, aby nie tylko zaprezentować swoje produkty bądź usługi, ale również możliwość pochwalenia się swoimi nowinkami technologicznymi. Tak właśnie było
w tym roku w Nadarzynie i tak samo będzie w kolejnych latach. My przedstawiamy kilka firm w różnych sektorach, które zaprezentowały swoje innowacyjne produkty bądź usługi.

CZAS ZACZĄĆ MYŚLEĆ O ŚWIĘTACH

Lato, lato i po lecie. Koniec lata to zarazem początek roku szkolnego i powrót normalnego trybu funkcjonowania. Na szczęście jest też dobra wiadomość. Do kolejnego dłuższego wolnego, czyli Świąt Bożego Narodzenia, pozostały już tylko nieco ponad dwa miesiące.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 57

W numerze m.in.:

WRZEŚNIOWA KAMPANIA ONEDAY ROADSHOW

4 edycja wrześniowych imprez branżowych OneDay Roadshow ponownie w międzynarodowej „obsadzie”. Na trasie dystrybutorów, producentów i przedstawicieli agencji reklamowych, po raz drugi z rzędu, pojawi się Berlin. Po przerwie, jednodniowe „targi” odbędą się w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu.

ŚWIĘTO REKLAMY Z REKORDAMI

12 edycja Targów Reklamy i Poligrafii Rema-Days Warsaw przeszła do historii. W pamięci, zarówno wystawców, jak i zwiedzających, zapisze się jako impreza wyjątkowa. Nowa lokalizacja sprawiła, że targowe hale odwiedziło w ciągu trzech dni niemal 19 tysięcy zwiedzających, a swoją ofertę przedstawiło 770 wystawców. Pobite zostały więc wszystkie dotychczasowe rekordy, ale nie oznacza to, że obyło się bez niedociągnięć. Jednak, jak mawiał były prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt: „Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi”.

PIĘĆ JĘZYKÓW MIŁOŚCI

Pytania o sposoby skutecznego prowadzenia firmy, zarządzania zespołem i samym sobą w pracy to pojęcia dużo szersze niż wyłącznie aspekty wprost odnoszące się do spraw zawodowych.

GADŻETOWA ŚCIĄGAWKA NA LATO 2016

Za oknami jeszcze tego nie widać, ale lato zbliża się coraz większymi krokami. W tym roku okres wakacyjny upłynie pod znakiem sportu. Tak dzieje się raz na cztery lata i tak właśnie będzie w 2016 roku. A wszystko ze względu na dwie wielkie imprezy sportowe, na które czeka cały świat. Od 10. czerwca do 10. lipca oczy wszystkich kibiców skierowane będą ku Francji. Na boiskach dwukrotnych mistrzów Europy będzie trwała walka o prymat na Starym Kontynencie.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 56

W numerze m.in.:

INFORMATOR DLA ZWIEDZAJĄCYCH TARGI REMADAYS 2016

Zapraszamy serdecznie na jedną z największych na świecie branżowych imprez wystawienniczych, 12. Edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2016, która odbędzie się w dniach od 16. do 18. lutego

POLSKA JEST NA TOPIE

Jednodniowe, odbywające się w rożnych miastach, spotkania przedstawicieli branży reklamowej mają już w Europie uznaną markę. W Hiszpanii, Portugalii, Holandii, na Wyspach Brytyjskich, a nade wszystko u naszych zachodnich sąsiadów przekonano się, że ta forma przedstawienia oferty niesie ze sobą wiele korzyści. Bardzo cenioną tego typu imprezą w Polsce jest organizowany od 2013 roku przez GJC Inter Media – OneDay Roadshow.

INSPIRUJĄCA KSIĄŻKA NIEZWYKŁEGO AUTORA

Napisano wiele książek biznesowych o motywacji i najprawdopodobniej na rynku najwięcej można ich kupić właśnie z tej kategorii. Pisze je wielu aktualnych i byłych menedżerów korporacji, którzy w swej pracy osiągnęli sukces...

PROMOCJE, KTÓRE WIDAĆ

W minionym kwartale sklepowe półki początkowo zdominowane były przez wyprzedaże artykułów biurowo-szkolnych. Następnie oferta dotyczyła tematyki związanej z Dniem Wszystkich Świętych. Tak, żeby już trzeciego listopada w każdym markecie mogły nas powitać radosne motywy związane ze Świętami Bożego Narodzenia (kolędy, ozdoby choinkowe, sztuczne drzewka). Czasem jest to irytujące, gdyż oferta jest z tak dużym wyprzedzeniem, jednakże jak dla mnie to akurat dobrze. Można przygotować się zarówno na zwiększone w tym okresie wydatki, jak rownież na spokojne przeanalizowanie listy prezentów.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 55

W numerze m.in.:

PODKRĘCAMY MOC REKLAMY

Targi RemaDays Warsaw w swej jedenastoletniej historii zapisały się w świadomości specjalistów jako najważniejsze wydarzenie branży reklamowej w Europie Środkowej. Każda kolejna edycja jest jeszcze ciekawsza. Teraz to będzie jednak prawdziwa rewolucja… rewolucja w kilku krokach.

CHCIAŁBYM WAM POLECIĆ KSIĄŻKĘ „ŻYJ LEPIEJ NIŻ DOBRZE” ZIGA ZIGLARA.

Jest on znanym autorem książek, mówcą specjalizującym się w motywowaniu i inspirowaniu. Jego życiowa filozofia opiera się na prawości, lojalności, wierze, uczciwości i sile charakteru. Jego życiową misją jest wspieranie ludzi w realizacji ich marzeń i pełnym wykorzystaniu ich potencjału. Książka „Żyj lepiej niż dobrze” jest niejako kontynuacją tematu z poprzedniego numeru „Gifts Journal”, gdzie pisałem o tym, jak ważne jest to, abyśmy podejmowali wyzwania zgodne z naszym powołaniem i talentami otrzymanymi według jednych od Boga, a według innych od sił natury.

CZY W TWOJEJ FIRMIE JEST JUŻ ABI?

„Czy w Twojej firmie jest już ABI?”. To lub podobne hasła można było ostatnimi czasy zobaczyć, usłyszeć prawie na każdym kroku. Co jakiś czas szefowie firm atakowani byli mailami i telefonami od organizatorów szkoleń, pokazującymi jednocześnie jakie to konsekwencje z tego tytułu mogą grozić.Zaniepokojony takimi hasłami postanowiłem sprawdzić osobiście o co chodzi, uczestnicząc w szkoleniu oraz zagłębiając się w temat szczegółowo, a zdobytą wiedzą pragnę się podzielić.

PROMOCJE, KTÓRE WIDAĆ

Minionek tu, Minionek tam – czyli stworzonka, które zdominowały tegoroczne wakacje. Są niewielkie, pigułkokształtne, żółte. Sympatyczny wygląd to nie wszystko, Minionki cechuje również komiczny język. Natomiast w filmie dominuje dowcip sytuacyjny. Nic dziwnego, że stały się ulubionymi bohaterami nie tylko najmłodszych, ale również zdobyły zwolenników wśród tych nieco starszych.

Czytaj Więcej
1 2 3 4