Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

W NAJNOWSZYM NUMERZE

Gifts Journal 76

Joomp.pl – reklama na kliknięcie

Dawniej esbook.eu, dziś joomp.pl, czyli portal i wyszukiwarka dostawców upominków reklamowych w jednym, której celem jest ułatwienie nawiązywania szybkich relacji biznesowych między producentami produktów promocyjnych, a dystrybutorami i agencjami reklamowymi.

 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – rada nadzorcza

Niniejsza publikacja poświęcona została kolejnemu zagadnieniu związanemu z funkcjonowaniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a mianowicie radzie nadzorczej. Jest to temat niezwykle ciekawy ze względu na przepisy, które zaczną obowiązywać już w tym roku, regulujące działania także tego organu.

 

Zapakuj i zaskocz, bo „Wszystko jest niespodzianką” – Vicente Aleixandre

Uwielbiany jest ten sezon, który nadchodzi – świąteczny czas, zapachy, światełka, rześkie powietrze o poranku i oczywiście moment wybierania prezentów oraz pakowania upominków dla najbliższych, dla przyjaciół i dla klientów. Pomimo, że codziennie możemy mieć okazję do sprawiania komuś niespodzianek czy składania życzeń, to właśnie w tym szczególnym czasie chcemy obdarować jak najwięcej osób

POPRZEDNIE WYDANIA

GIFTS JOURNAL 60

W numerze m.in.:

"SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA"

Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw umacniają swoją prestiżową pozycję na rynku branżowym. Tegoroczną imprezę wystawienniczą w stolicy Polski odwiedziło ponad 10% gości więcej niż przed rokiem. Tradycyjnie największym targom reklamy i poligrafii w Europie Środkowej towarzyszył RemaCongress, a wśród prelegentów był między innymi profesor Leszek Balcerowicz.

PROMOCJE, KTÓRE WIDAĆ...

Kubek, długopis, gra planszowa, parasolka, koszulka, voucher do lokalnej knajpy albo krajowej sieciówki barów z szybkim jedzeniem. Bon rabatowy do księgarni internetowej, tańsze bilety na spektakle teatralne lub do kina, zestaw słodkości, dzień wolny od pracy i... dużo więcej...

GIFTS OF THE YEAR. ZNAMY TRENDY W BRANŻY!

Za nami kolejna odsłona konkursu Gifts of the Year, którego organizatorem jest wydawca magazynu Gifts Journal Polska ora organizator Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja najpopularniejszych upominków reklamowych. Poprzez głosowanie internetowe Agencje Reklamowe i Dystrybutorzy wyłonili laureatów w 7 kategoriach. Zwiedzający targi RemaDays Warsaw, głosujący w drugiej turze konkursu Gifts of the Year, wybrali laureatów trzech odrębnych kategoriach: TOP FUN, TOP IDEA, TOP DESIGN. Poznajmy zwycięzców.

INNOWACYJNI MEDALIŚCI

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw to największe wydarzenie branżowe w Europie Środkowej, które co roku odwiedza około 21000 osób. To ogromne możliwości dla firm, które w tym roku licznie wzięły udział w konkursie Innowacje. Tegoroczne zmagania podzielone zostały na trzy kategorie i w każdej z nich przyznawano medale. Poznajcie zwycięzców THE PRIZE FOR INNOVATIONS 2017.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 59

W numerze m.in.:

INFORMATOR DLA ZWIEDZAJĄCYCH TARGI REKLAMI I POLIGRAFII REMADAYS WARSAW 2017

Pragniemy serdecznie zaprosić na 13. edycję Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Największa w Europie Środkowej i piąta na świecie impreza wystawiennicza odbędzie się w dniach od 15 do 17 lutego w PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie przy al. Katowickiej 62. Do zobaczenia.

TECHNOLOGIE

Targi RemaDays Warsaw to dla firm znakomita okazja, aby nie tylko zaprezentować swoje produkty bądź usługi, ale również możliwość pochwalenia się swoimi nowinkami technologicznymi. Tak właśnie było
w tym roku w Nadarzynie i tak samo będzie w kolejnych latach. W poprzednim numerze magazynu Gifts Journal przedstawiliśmy kilka firm w różnych sektorach, które zaprezentowały swoje innowacyjne produkty bądź usługi. Teraz czas na kolejne firmy i ich innowacyjne rozwiązania.

O POWOŁANIU DO ŻYCIA NOWEJ FIRMY W RAMACH CITRON GROUP- PVC FACTORY- PIERWSZEGO POLSKIEGO PRODUCENTA PENDRIVE W KSZTAŁCIE NA ZAMÓWIENIE I ZMIANACH NA RYNKU UPOMINKÓW REKLAMOWYCH

MADE IN POLAND

W dosłownym tłumaczeniu oczywiście "wyprodukowane w Polsce". Ale w naszym kraju właścieiwe od dawna nikt nie stara się już nawet tłumaczyć tego zwrotu. Na jakikolwiek produkt nie zerkniemy, zastanawiamy się, gdzie został "made in", a nie wyprodukowany. Być może to efekt szalonych lat 90., być może kwestia jakiegoś przyzwyczajenia. Zresztą nieważne, bo nie o etymologii "made in" traktować ma ten tekst.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 58

W numerze m.in.:

KTO SŁUCHA, NIE BŁĄDZI - REMADAYS WARSAW 2017

Jedną z pięciu głównych zasad, jakimi kieruje się firma GJC Inter Media, brzmi – „Słuchamy naszych partnerów biznesowych”. Zgodnie z nią sugestie i uwagi kierowane przez uczestników pod adresem organizatora największych targów branży reklamy i poligrafii w Europie Środkowej, RemaDays Warsaw, również nie przeszły bez echa.

ONE DAY ROADSHOW NA PIĄTKĘ

Nie cztery, jak w ubiegłym roku, a pięć miast znalazło się na trasie tegorocznej edycji OneDay Roadshow. Po trzech latach przerwy na mapie „reklamy w drodze” ponownie pojawił się Wrocław. Wszystko jak zwykle rozpoczęło się w Warszawie. To właśnie w stolicy Polski padł rekord frekwencji wśród zwiedzających. Gościnne progi hotelu Sound Garden odwiedziło ponad ćwierć tysiąca gości. Później wystawcy przenosili się kolejno do Poznania, Berlina, wspomnianego Wrocławia, a zakończenie tegorocznego „touru” odbyło się w Chorzowie.

TECHNOLOGIE

Targi RemaDays Warsaw to dla firm znakomita okazja, aby nie tylko zaprezentować swoje produkty bądź usługi, ale również możliwość pochwalenia się swoimi nowinkami technologicznymi. Tak właśnie było
w tym roku w Nadarzynie i tak samo będzie w kolejnych latach. My przedstawiamy kilka firm w różnych sektorach, które zaprezentowały swoje innowacyjne produkty bądź usługi.

CZAS ZACZĄĆ MYŚLEĆ O ŚWIĘTACH

Lato, lato i po lecie. Koniec lata to zarazem początek roku szkolnego i powrót normalnego trybu funkcjonowania. Na szczęście jest też dobra wiadomość. Do kolejnego dłuższego wolnego, czyli Świąt Bożego Narodzenia, pozostały już tylko nieco ponad dwa miesiące.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 57

W numerze m.in.:

WRZEŚNIOWA KAMPANIA ONEDAY ROADSHOW

4 edycja wrześniowych imprez branżowych OneDay Roadshow ponownie w międzynarodowej „obsadzie”. Na trasie dystrybutorów, producentów i przedstawicieli agencji reklamowych, po raz drugi z rzędu, pojawi się Berlin. Po przerwie, jednodniowe „targi” odbędą się w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu.

ŚWIĘTO REKLAMY Z REKORDAMI

12 edycja Targów Reklamy i Poligrafii Rema-Days Warsaw przeszła do historii. W pamięci, zarówno wystawców, jak i zwiedzających, zapisze się jako impreza wyjątkowa. Nowa lokalizacja sprawiła, że targowe hale odwiedziło w ciągu trzech dni niemal 19 tysięcy zwiedzających, a swoją ofertę przedstawiło 770 wystawców. Pobite zostały więc wszystkie dotychczasowe rekordy, ale nie oznacza to, że obyło się bez niedociągnięć. Jednak, jak mawiał były prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt: „Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi”.

PIĘĆ JĘZYKÓW MIŁOŚCI

Pytania o sposoby skutecznego prowadzenia firmy, zarządzania zespołem i samym sobą w pracy to pojęcia dużo szersze niż wyłącznie aspekty wprost odnoszące się do spraw zawodowych.

GADŻETOWA ŚCIĄGAWKA NA LATO 2016

Za oknami jeszcze tego nie widać, ale lato zbliża się coraz większymi krokami. W tym roku okres wakacyjny upłynie pod znakiem sportu. Tak dzieje się raz na cztery lata i tak właśnie będzie w 2016 roku. A wszystko ze względu na dwie wielkie imprezy sportowe, na które czeka cały świat. Od 10. czerwca do 10. lipca oczy wszystkich kibiców skierowane będą ku Francji. Na boiskach dwukrotnych mistrzów Europy będzie trwała walka o prymat na Starym Kontynencie.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 56

W numerze m.in.:

INFORMATOR DLA ZWIEDZAJĄCYCH TARGI REMADAYS 2016

Zapraszamy serdecznie na jedną z największych na świecie branżowych imprez wystawienniczych, 12. Edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2016, która odbędzie się w dniach od 16. do 18. lutego

POLSKA JEST NA TOPIE

Jednodniowe, odbywające się w rożnych miastach, spotkania przedstawicieli branży reklamowej mają już w Europie uznaną markę. W Hiszpanii, Portugalii, Holandii, na Wyspach Brytyjskich, a nade wszystko u naszych zachodnich sąsiadów przekonano się, że ta forma przedstawienia oferty niesie ze sobą wiele korzyści. Bardzo cenioną tego typu imprezą w Polsce jest organizowany od 2013 roku przez GJC Inter Media – OneDay Roadshow.

INSPIRUJĄCA KSIĄŻKA NIEZWYKŁEGO AUTORA

Napisano wiele książek biznesowych o motywacji i najprawdopodobniej na rynku najwięcej można ich kupić właśnie z tej kategorii. Pisze je wielu aktualnych i byłych menedżerów korporacji, którzy w swej pracy osiągnęli sukces...

PROMOCJE, KTÓRE WIDAĆ

W minionym kwartale sklepowe półki początkowo zdominowane były przez wyprzedaże artykułów biurowo-szkolnych. Następnie oferta dotyczyła tematyki związanej z Dniem Wszystkich Świętych. Tak, żeby już trzeciego listopada w każdym markecie mogły nas powitać radosne motywy związane ze Świętami Bożego Narodzenia (kolędy, ozdoby choinkowe, sztuczne drzewka). Czasem jest to irytujące, gdyż oferta jest z tak dużym wyprzedzeniem, jednakże jak dla mnie to akurat dobrze. Można przygotować się zarówno na zwiększone w tym okresie wydatki, jak rownież na spokojne przeanalizowanie listy prezentów.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 55

W numerze m.in.:

PODKRĘCAMY MOC REKLAMY

Targi RemaDays Warsaw w swej jedenastoletniej historii zapisały się w świadomości specjalistów jako najważniejsze wydarzenie branży reklamowej w Europie Środkowej. Każda kolejna edycja jest jeszcze ciekawsza. Teraz to będzie jednak prawdziwa rewolucja… rewolucja w kilku krokach.

CHCIAŁBYM WAM POLECIĆ KSIĄŻKĘ „ŻYJ LEPIEJ NIŻ DOBRZE” ZIGA ZIGLARA.

Jest on znanym autorem książek, mówcą specjalizującym się w motywowaniu i inspirowaniu. Jego życiowa filozofia opiera się na prawości, lojalności, wierze, uczciwości i sile charakteru. Jego życiową misją jest wspieranie ludzi w realizacji ich marzeń i pełnym wykorzystaniu ich potencjału. Książka „Żyj lepiej niż dobrze” jest niejako kontynuacją tematu z poprzedniego numeru „Gifts Journal”, gdzie pisałem o tym, jak ważne jest to, abyśmy podejmowali wyzwania zgodne z naszym powołaniem i talentami otrzymanymi według jednych od Boga, a według innych od sił natury.

CZY W TWOJEJ FIRMIE JEST JUŻ ABI?

„Czy w Twojej firmie jest już ABI?”. To lub podobne hasła można było ostatnimi czasy zobaczyć, usłyszeć prawie na każdym kroku. Co jakiś czas szefowie firm atakowani byli mailami i telefonami od organizatorów szkoleń, pokazującymi jednocześnie jakie to konsekwencje z tego tytułu mogą grozić.Zaniepokojony takimi hasłami postanowiłem sprawdzić osobiście o co chodzi, uczestnicząc w szkoleniu oraz zagłębiając się w temat szczegółowo, a zdobytą wiedzą pragnę się podzielić.

PROMOCJE, KTÓRE WIDAĆ

Minionek tu, Minionek tam – czyli stworzonka, które zdominowały tegoroczne wakacje. Są niewielkie, pigułkokształtne, żółte. Sympatyczny wygląd to nie wszystko, Minionki cechuje również komiczny język. Natomiast w filmie dominuje dowcip sytuacyjny. Nic dziwnego, że stały się ulubionymi bohaterami nie tylko najmłodszych, ale również zdobyły zwolenników wśród tych nieco starszych.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 54

W numerze m.in.:

ZŁAM WSZELKIE ZASADY

W tym artykule chciałbym Wam polecić książkę z serii światowe bestsellery pt. „Po pierwsze: Złam wszelkie zasady” Marcusa Buckinghama i Curta Coffmana. Ta książka pozwoliła mi zrozumieć, żeamerykańska zasada – głosząca, że jak w coś bardzo wierzysz, to z pewnością to osiągniesz – może być zgubna, dając fałszywe nadzieje

7 KONKRETNYCH RAD, KTÓRE PRZYŚPIESZĄ TWOJĄ NAUKĘ JĘZYKA OBCEGO

Witam w kąciku językowym dla tych, którzy nie lubią się uczyć i wysilać, a wolą bez stresu i znudzenia naturalnie przyzwyczajać się do języka obcego. Czy jest to możliwe? Tak! Poprzedni numer Gifts Journal przedstawia pierwszy z tego cyklu artykuł – „Jak Wykorzystać To, Co Już Mamy, By Nauczyć Się Języka Obcego Bez Stresu, Znudzenia i Wkuwania?”. A póki co, konkretnie i ściśle – to, co przyspieszy naukę języków. Tego jeszcze nie było..

BESTSELLERY NA WYSPACH, CZYLI PENS, MUGS AND BAGS

Produkty promocyjne nadal są sześciokrotnie bardziej docenianym środkiem komunikacji marketingowej niżeli druk, reklama on-line czy reklama w telewizji. Motywują też bardziej konsumentów – dwukrotnie bardziej – do podjęcia dalszego działania, jakim jest w większości przypadków decyzja o zakupie towaru, usługi lub wybraniu konkretnej oferty.

PROMOCJE, KTÓRE WIDAĆ

Czy nadal najlepszym sposobem na zwiększenie sprzedaży jest dołączenie do produktu upominku reklamowego? W minionych miesiącach, przeglądając dla Państwa „półki sklepowe”, miałam chwilę wątpliwości. Upominków  wspomagających sprzedaż zabrakło mi zwłaszcza w okresie, gdy budżet przeciętnego „Kowalskiego” jest większy niż zazwyczaj, podczas Świąt Wielkanocnych. Wówczas dominowały pakiety „słodycze + słodycze”.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 53

W numerze m.in.:

ZASADY DOBREGO MANAGERA

Na łamach GJ podjęliśmy wyzwanie pisania części tekstów przez osoby pracujące w firmie. Chcąc dzielić się swoim doświadczeniem oraz tym, co w naszych oczach jest ważne, mamy nadzieję, że potraktujecie nasze artykuły życzliwie i w dobrej wierze, z przekonaniem, że będziemy w stanie pisać o rzeczach praktycznych i ważnych również dla Was.

NA TOPIE W EUROPIE: DŁUGOPIS I POWERBANK

Branża reklamowa nigdy nie śpi. Na każdym kroku producenci upominków reklamowych spotykają coś, co inspiruje obrazem, ruchem, dźwiękiem, perspektywą.

W SŁUŻBIE PRODUCENTÓW I KLIENTÓW

Szybciej, wyżej, silniej – ta dewiza igrzysk olimpijskich promująca rywalizację dla osiągnięcia jak najlepszych efektów przyświeca nie tylko sportowcom. Może być też doskonałym mottem wszystkich, którzy działają w branży gadżetów rekla­mowych. Oto krótki przegląd wybranych technologii ułatwiających życie klientom i producentom.

PROMOCJE, KTÓRE WIDAĆ

Jeszcze w pamięci mamy zapach choinki, świąteczną atmosferę, jednakże minione miesiące to nie tylko miłe rodzinne Święta i huczna zabawa noworoczna. To również początek szkoły dla naszych pociech oraz Dzień Edukacji Narodowej, ale także Wszystkich Świętych, Barbórka, Mikołajki.

Czytaj Więcej
1 2 3 4