Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

W NAJNOWSZYM NUMERZE

Gifts Journal 75

Idealne narzędzie pracy dla agencji reklamowych

Jak efektywnie zwiększyć bazę dostawców, usprawnić proces składania zapytań i wzbogacić ofertę dla swoich klientów? Działająca pod nową nazwą europejska wyszukiwarka dostawców produktów reklamowych joomp.eu (dawniej: European Sellers & Buyers ) w szybki i prosty sposób umożliwia wyszukanie produktów, złożenie zapytania lub przygotowanie oferty.

Ostatnie targi RemaDays organizowane przez zespół GJC International

Na temat minionej edycji targów RemaDays, trudności wynikających ze zmiany terminy, promocji imprezy, wysokiej frekwencji oraz zmian organizacyjnych w kolejnym roku, rozmawiamy ze Sławomirem Giefingiem, właścicielem firmy GJC International.

„Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe

Czy są tu jacyś kibice? :) Myślę, że tak – każdy z nas ma jakąś ulubioną dyscyplinę, którą śledzi albo inspiruje się pod kątem swoich sportowych pasji. Faktem jest, że w świecie sportu nie ma nudy, cały czas coś się dzieje. Stadiony i inne obiekty rekreacyjne są oblegane; olimpiady, paraolimpiady, wyścigi, rajdy, igrzyska czy turnieje rozgrzewają nas do czerwoności przez cały rok.

POPRZEDNIE WYDANIA

Gifts Journal 67

W numerze m.in.:

NOWOŚCI NA REMADAYS WARSAW 2020

Trwają prace nad kolejną edycją targów RemaDays Warsaw. Jedna z największych imprez wystawienniczych dla przedstawicieli rynku reklamowego odbędzie się po raz szesnasty. Pod wieloma względami będzie to wydarzenie wyjątkowe. W dniach 12-14 lutego 2020 r. centrum wystawiennicze w Nadarzynie stanie się nowoczesną przestrzenią łączącą ponad 800 wystawców ze zwiedzającymi z 52 krajów.

PROMOCJE KTÓRE WIDAĆ

Oto przegląd najciekawszych produktów dostępnych w sprzedaży łączonej w sieciach sklepów detalicznych oraz wykorzystywanych podczas wydarzeń plenerowych. „Dokumentacja” zdjęciowa posegregowana została zgodnie z przynależnością do czterech sektorów branżowych: Gifts World, POS & Display, Packaging Materials,
Event Show. Przynależność do sektora jest określana na podstawierodzaju upominku, zastosowania lub ekspozycji – interpretacji autora :)

POZOSTAW GDZIEŚ NA CHWILĘ CZĄSTKĘ SIEBIE, SWÓJ „FOOTPRINT”

Jesienna aura już zawitała do nas na dobre i dała znać o zbliżającej się wielobarwnej porze roku. Co prawda nie wszędzie temperatura odzwierciedla jesień, bo np. w październiku Toskania poza cudownymi widokami rozpieszcza pięknym słońcem i temperaturą w granicach 24 stopni.

Czytaj Więcej

Gifts Journal 66

W numerze m.in.:

ZNAMY OPINIĘ O TARGACH REMADAYS

Goście RemaDays Warsaw 2019 w anonimowych ankietach podzielili się swoim zdaniem na temat targów. Zapytania dotyczyły organizacji i najważniejszych elementów imprezy czy celów, jakie chcieli osiągnąć odwiedzający. W zgodnej opinii to były „udane i bardzo intensywne 3 dni”.

CO ŁĄCZY BRANŻĘ UPOMINKÓW REKLAMOWYCH W POLSCE I NA UKRAINIE

Wiele osób ma ciekawe, a nawet bardzo dobre pomysły na biznes. Nie każdy jednak przechodzi do ich realizacji. Tymczasem, by osiągnąć sukces i utrzymać się na konkurencyjnym rynku, potrzeba planu i wytrwałości, ale przede wszystkim... działania. Zapraszam do rozmowy z niezwykle inspirującą osobą – właścicielem ukraińskiej agencji reklamowej Gromada, wieloletnim wystawcą na targach RemaDays Kijów.

ZIELONO MI - CZYLI BLIŻEJ NATURY

Przepiękna pora roku, która rozpoczęła się i trwa, przynosi nam wiele wrażeń, przede wszystkim wizualnych – kolorystyka kwiatów i świeżość zieleni, jaka wypełnia nasze otoczenie, jest wprost bajeczna, a zapachy unoszące się podczas spacerów budzą nas do życia, pobudzają zmysły i dają prawdziwą energię.

Czytaj Więcej

Gifts Journal 65

W numerze m.in.:

MIĘDZYNARODOWE TARGI REKLAMY I DRUKU REMADAYS WARSAW 2019

Zapraszamy na 15. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw. Największa w Europie Środkowej – i jedna z największych na świecie – branżowa impreza wystawiennicza odbędzie się w dniach 13-15 lutego w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy al. Katowickiej 62

Świat zgłasza się po ludzi, którzy wiedzą, czego chcą

Tegoroczna edycja targów RemaDays Warsaw będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na jubileusz 15-lecia. Równie interesująco zapowiadają się prelekcje RemaCongress, na którym wystąpi znakomity gość specjalny, Szymon Hołownia. Zapraszam do rozmowy o wykładach, o szukaniu zasobów tam, gdzie zdaje się ich brakować, oraz o tym, czego… nie robić w zarządzaniu czasem.

Digitalizacja a druk – zmierzch czy świt papieru

Odkąd usłyszałam, że e-zwolnienia zastąpią druk L4, przyszła mi do głowy myśl, czy rzeczywiście internet zastąpi kiedyś papier i druk tradycyjny. Niewątpliwie istnieją obszary, w których e-druki mogą uprościć życie, a marzeniem byłoby oczywiście, żeby tak działały urzędy :) Choć myślę, że są też przeciwnicy tej rewolucji.

Czytaj Więcej

Gifts Journal 64

W numerze m.in.:

REMADAYS WARSAW 2018 - targi godne jubileuszu

Miniona edycja targów RemaDays zakończyła się powodzeniem. Jednak czas już rozpocząć intensywne przygotowania do następnej edycji. Warszawska impreza wystawiennicza odbywać się będzie po raz piętnasty. W jubileuszowym jej wydaniu organizator przygotował szereg udogodnień i nowych rozwiązań. Jednym z nich będzie debiut nowego sektora, poświęconego branży odzieżowej i tekstylnej. Do Ptak Warsaw EXPO zapraszamy w dniach od 13 do 15 lutego 2019 roku.

Wojciech Malajkat: „Dobre przygotowanie to najlepszy sposób na dobre wystąpienie”

Jednym z gości tegorocznych targów RemaDays Warsaw 2018 był Wojciech Malajkat. Znany aktor, a obecnie rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie dzielił się swoimi doświadczeniami na temat wystąpień publicznych, technik aktorskich oraz indywidualnego podejścia do różnego typu odbiorców.

Fenomen zbierania punktów – jako odzwierciedlenie lojalności

Prezenty, upominki – nie tylko lubimy dawać od siebie, lecz jeszcze bardziej lubimy je dostawać (co jest też domeną i naszej branży), bo największe emocje budzi w nas bycie nagradzanym. Lubimy być uhonorowanymi za coś, co wymaga naszego wkładu intelektualnego czy wysiłku fizycznego – za coś, co jest nie lada wyczynem.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 63

W numerze m.in.:

REMADAYS WARSAW 2018 OCENIAJĄ GOŚCIE

Choć Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw trwają trzy dni, to same przygotowania do nich to proces trwający cały rok. Bardzo cennym dla organizatora źródłem informacji, mających na celu poznanie oczekiwań gości, jest tradycyjnie przeprowadzana ankieta. Cieszymy się i dziękujemy zarazem, że podzielili się Państwo swoimi uwagami. W poniższym materiale przedstawiamy wnioski płynące z wyników ankiety.

 PROMOCJE, KTÓRE WIDAĆ…

Grill i akcesoria grillowe

Jednorazowy, mały lub duży, turystyczny, metalowy, żeliwny bądź murowany, a także i elektryczny… Brzmi jak hasło do krzyżówki, zagadka? I właśnie tak miało być… Chcecie skorzystać z podpowiedzi, „koła ratunkowego”? Słowo na 5 liter, używany przez przeciętnego Polaka w okresie wiosenno-letnim tyle razy, ile weekendów ze słońcem wypada w miesiącu.

INSPIRACJE - GIFTS OF THE YEAR

Opaska na wagę złota

Do drugiego etapu konkursu awansowało po dziesięć najlepszych gadżetów w każdej z kategorii. Oceniane były między innymi: kreatywność, estetyka, trwałość, jakość wykonania, a także - jak w przypadku segmentu TopFun – to, czy produkt jest zabawny. Wszystkie propozycje importerów i producentów, które znalazły się w finale, można było oceniać na stoisku organizatora targów RemaDays Warsaw i tam też oddać swój głos za pomocą specjalnego formularza.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 62

W numerze m.in.:

INFORMATOR DLA ZWIEDZAJĄCYCH TARGI REKLAMY I POLIGRAFII REMADAYS WARSAW 2018

Zapraszamy na 14. edycję Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Największa w Europie Środkowej i jedna z nawiększych na świecie branżowa impreza wystawiennicza odbywa się w dniach od 7 lutego do 9 lutego w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy al. Katowickiej 62.

DLA NASZYCH NAJWIĘKSZYCH SKARBÓW

Za oknami na razie zima. Niskie temperatury, czasami trochę śniegu. Jest jednak sposób, aby choć na chwilę wyrwać się z tego mroźnego klimatu. Zapobiegliwie można na przykład zainteresować się prezentami dla naszych pociech z okazji Dnia Dziecka.

ZNAKOWANIE OD A DO Z

Gadżety reklamowe to wszystkie przedmioty, za pomocą których możemy wypromować naszą firmę. Przedmioty, które do tego wykorzystujemy, są bardzo róźne, od czapek po poduszki. Różnorodne są również technologie, którymi wykonywane są owe gadżety. Które są najpopularniejsze? Które sprawdzają się najlepiej w przypadku konkretnych przedmiotów? To ustalimy, rozmawiając z Mariuszem Szandeckim (Sandex), Tomaszem Świętorzeckim (Design 4 Business) oraz Karoliną Sadowską (Haftkom). Zapraszamy do lektury.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 61

W numerze m.in.:

"WYKORZYSTAJ PEŁNIĘ MOŻLIWOŚCI"

Badania i obserwacje dokonywane przez organizatorów jednoznacznie pokazują, że wystawcy rzadko korzystają z pełni możliwości jakie stwarzają targi. Podczas ostatniej edycji Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays, aż 36 procent gości z Polski i 65 procent z zagranicy pojawiają się na nich po raz pierwszy. To stwarza wystawcom ogromne możliwości prezentacji swojej oferty, a co za tym idzie, pozyskania na długie lata bardzo konkretnych klientów. W pierwszej części materiału będziemy starali się przedstawić kilka strategii jakie mogą być zastosowane, a stanowić będą wskazówki i sugestie dla firm prezentujących swoje produkty i usługi podczas imprez targowych.

ZAKRĘCONE GADŻETY

Na dworze coraz szybciej robi się ciemno, temperatura powietrza leci na łeb na szyję, liście spadają z drzew. A to oznacza tylko jedno. Lato właśnie się kończy i jesień zaczyna. Wkroczyliśmy w ostatni kwartał roku, więc rozpoczynają się prace nad przyszłorocznymi budżetami. Wśród wydatków w 2018 roku oczywiście pojawią się te związane z promocją i reklamą firmy. Dziś mnóstwo przedsiębiorstw stawia na oryginalność. Każdy chce się czymś wyróżnić, każdy chce zostać zapamiętany.

NOWE TECHNOLOGIE W ZNAKOWANIU

Reklama dźwignią handlu. To powiedzenie właściwie już z wąsami, ale wciąż aktualne i na czasie. Dzisiaj sposobów reklamy jest całe mnóstwo. Jednym z ich, bardzo popularnym, jest dotarcie do świadomości przyszłych klientów za pomocą gadżetów z logo firmy. Nic więc dziwnego, że na rynku działa mnóstwo firm zajmujących się usługami znakowania. Metod jest bez liku. Od sitodruku i tampodruku, po hafty, grawer czy termotrasfery. W tym numerze przedstawiamy kilka firm wyróźniających się na rynku znakowania.

Czytaj Więcej

GIFTS JOURNAL 60

W numerze m.in.:

"SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA"

Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw umacniają swoją prestiżową pozycję na rynku branżowym. Tegoroczną imprezę wystawienniczą w stolicy Polski odwiedziło ponad 10% gości więcej niż przed rokiem. Tradycyjnie największym targom reklamy i poligrafii w Europie Środkowej towarzyszył RemaCongress, a wśród prelegentów był między innymi profesor Leszek Balcerowicz.

PROMOCJE, KTÓRE WIDAĆ...

Kubek, długopis, gra planszowa, parasolka, koszulka, voucher do lokalnej knajpy albo krajowej sieciówki barów z szybkim jedzeniem. Bon rabatowy do księgarni internetowej, tańsze bilety na spektakle teatralne lub do kina, zestaw słodkości, dzień wolny od pracy i... dużo więcej...

GIFTS OF THE YEAR. ZNAMY TRENDY W BRANŻY!

Za nami kolejna odsłona konkursu Gifts of the Year, którego organizatorem jest wydawca magazynu Gifts Journal Polska ora organizator Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja najpopularniejszych upominków reklamowych. Poprzez głosowanie internetowe Agencje Reklamowe i Dystrybutorzy wyłonili laureatów w 7 kategoriach. Zwiedzający targi RemaDays Warsaw, głosujący w drugiej turze konkursu Gifts of the Year, wybrali laureatów trzech odrębnych kategoriach: TOP FUN, TOP IDEA, TOP DESIGN. Poznajmy zwycięzców.

INNOWACYJNI MEDALIŚCI

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw to największe wydarzenie branżowe w Europie Środkowej, które co roku odwiedza około 21000 osób. To ogromne możliwości dla firm, które w tym roku licznie wzięły udział w konkursie Innowacje. Tegoroczne zmagania podzielone zostały na trzy kategorie i w każdej z nich przyznawano medale. Poznajcie zwycięzców THE PRIZE FOR INNOVATIONS 2017.

Czytaj Więcej
1 2 3 4