Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Zrównoważony rozwój – wybierz odzież ekologiczną

11.05.2023

Zrównoważony rozwój, to hasło coraz szerzej znane i jakże potrzebne w obecnych czasach – to tworzenie balansu w środowisku naturalnym pomiędzy człowiekiem a przyrodą. W naszej branży tekstylnej oznacza on procesy produkcyjne, które aktywnie ograniczają lub eliminują swój negatywny wpływ na życie ludzi, zwierząt i planety. Produkty wytwarzane są z materiałów pochodzących z upraw ekologicznych lub z recyklingu, a proces produkcyjny minimalizuje zużycie surowców, aby generować mniej zanieczyszczeń.  Takie materiały są wolne od chemikaliów i innych substancji szkodliwych dla środowiska, a jednocześnie zachowują wysoką jakość i trwałość. 

Z optymizmem zauważamy, iż stale rośnie liczba producentów odzieży, którzy kładą coraz większy nacisk na produkcję odzieży opartą na zrównoważonym rozwoju, a firma Falk&Ross z satysfakcją każdego roku prezentuje coraz szerszą ofertę reklamowej odzieży ekologicznej.

Jednym z doskonałych przykładów jest marka B&C, która od kilku lat wspiera rozwój naturalnej bawełny. Cała kolekcja Organic pochodzi z upraw ekologicznych. Producent do tego celu używa bawełny organicznej lub bawełny organicznej w konwersji, która jest kolejnym krokiem w kierunku bardziej zrównoważonego środowiska. W skład kolekcji wchodzą T-shirty, koszulki polo, bluzy czy bluzy z kapturem. Cała kolekcja dostępna jest tutaj: https://www.falk-ross.eu/en/ECO/ALL-ECO/B-C–/?shp=1&lang=1

W ofercie Falk&Ross dostępna jest również m.in. kolekcja toreb z bawełny organicznej oraz z recyklingu marki SG Accessories (https://www.falk-ross.eu/en/ECO/ALL-ECO/SG-Accessories—BAGS-Ex-JASSZ-Bags–/?shp=1&lang=1). Wszystkie produkty posiadają certyfikat OCS lub GRS w zależności od materiału, z którego powstały. W skład szerokiej kolekcji wchodzą nie tylko torby na zakupy, ale również plecaki czy torby-worki zamykane na sznurek.

Na stronie internetowej firmy można znaleźć szeroką i stale rosnącą gamę produktów, które pochodzą z recyklingu, są organiczne oraz wolne od PFC. Wszystkie te artykuły można znaleźć pod adresem: https://www.falk-ross.eu/ECO/?cur=4&shp=5&lang=5  

Wybierając ekologiczną odzież reklamową pokazujemy, że można działać w sposób zrównoważony, a jednocześnie osiągać sukces biznesowy.