Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Zapraszamy na pierwszą konferencję online w Wielkim Formacie

08.04.2021

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10-15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays Warsaw, Signs.pl i „Świat DRUKU”.

Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.

 

W programie wydarzenia m.in.:

Jak zabłysnąć w wielkim formacie? Czyli o możliwościach wyróżnienia się na rynku, sprawienia, że propozycja produktowa dla klientów będzie unikalna. O tym, jakie niepowtarzalne efekty można osiągnąć dzięki konkretnym rozwiązaniom firmy swissQprint opowie Piotr Ronke, dyrektor handlowy ze SCORPIO.

Świat wielkiego formatu według firmy Epson. Na krótką wycieczkę po świecie druku wielkoformatowego – od rozwiązań CAD/GIS poprzez poligrafię/proofing, fotografię i FineArt po zastosowania w reklamie i szeroko pojęty druk na tekstyliach zabiorą Państwa Rafal Hnidziuk, Pre Sales Specialist i Tomasz Kucinski, Account Manager Commercial & Industrial Printing, z firmy Epson Europe.

Na wirtualny spacer po show roomie Atrium Centrum Ploterowego oraz prezentację pracy maszyn (m.in. drukarek żywicznych, UV LED, solwentowych) zaproszą Państwa przedstawiciele tej firmy.

Jacek Hamerliński, dyrektor Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Poligraficznego, zainspiruje Państwa swoją prezentacją Nowe nisze dla druku wielkoformatowego.

Na konferencji wystąpią także przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego, które jest członkiem FESPY: Joanna Zjawin, dyrektor biura zarządu, i Jacek Stencel, prezes PSSSiDC oraz właściciel drukarni Pasja, którzy zaprezentują, w jaki sposób Stowarzyszenie może wspierać branżę poligraficzną i jak ich zdaniem wygląda nasz obecny rynek.

Zaprosimy Państwa także na panel dyskusyjny, podczas którego zapytamy przedstawicieli drukarń wielkoformatowych, czy w obecnych czasach szukamy recepty na sukces czy na przetrwanie?

Zachęcamy do udziału w konferencji i rejestracji poprzez stronę http://wielkiformat.akademia-wiedzy.eu/rejestracja/

Dla wszystkich przedstawicieli drukarń wielkoformatowych, agencji reklamowych i studiów graficznych, którzy zarejestrują się na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie do 21 kwietnia br. oferujemy możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniu.

Konferencja odbędzie się za pomocą platformy Click Meeting, która jest oparta na przeglądarce internetowej. Aby wziąć udział w konferencji wystarczy mieć dostęp do komputera i Internetu.

W przypadku dodatkowych pytań nasz zespół pozostaje do dyspozycji wszystkich zainteresowanych: 426871292, 601979668, biuro@swiatdruku.eu