Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Spotkania z Akademią Wiedzy w 2020 r.

08.01.2021

Organizowane co roku przez wydawnictwo Polski Drukarz, wydawcę magazynu „Świat DRUKU”, w ramach Akademii Wiedzy konferencje i szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było w tym roku, choć z powodu epidemii część wydarzeń zaplanowanych na wiosnę tego roku nie mogła się odbyć.

Sezon otworzyła III Konferencja „Jak wzmocnić brandy. Innowacyjne opakowania”, która odbyła się 3 marca, podczas targów Warsaw Pack. Tradycyjnie zgromadziła liczne grono zainteresowane tematyką brandingu: przedstawicieli marek, zwłaszcza kosmetycznych i FMCG, agencji reklamowych, producentów opakowań, etykiet, materiałów promocyjnych oraz ich dostawców. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu znajdą Państwo w numerze z kwietnia br.

A potem nadeszła pandemia i wszystkie zaplanowane na II kwartał wydarzenia branżowe zostały przeniesione na inne terminy lub odwołane. Na szczęście wrzesień okazał się dla spółki Polski Drukarz nieco łaskawszy, gdyż złagodzenie obostrzeń sanitarnych pozwoliło na przeprowadzenie stacjonarnej konferencji IX Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Wzięło w niej udział ponad 50 gości zainteresowanych zadrukiem tektury falistej i wytwarzaniem opakowań z tego materiału. Dyskutowano o najnowszych rozwiązaniach technologicznych i problemach tego segmentu branży, sporo miejsca poświęcając ekologicznym aspektom tektury i opakowań z niej wykonanych. Relację z tego wydarzenia zamieściliśmy w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Niestety, z powodu znaczącego pogorszenia się sytuacji epidemicznej w kraju i wprowadzenia zakazu organizacji targów i konferencji w swojej tradycyjnej formule nie mogła odbyć się flagowa konferencja Polskiego Drukarza – „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, w której w ubiegłym roku wzięło udział prawie 300 gości. Wydarzenie, podniesione w tym roku do rangi kongresu, zostało przełożone na rok przyszły, natomiast w planowanym pierwszym dniu konferencji, 22 października, zainteresowani mogli wziąć udział w Pre-Kongresie „Etykiety samoprzylepne” 2020 Online. W wirtualnym spotkaniu na platformie Click Meeting wzięło udział niemal 100 osób – przedstawicieli drukarń etykietowych i opakowaniowych, przygotowalni i dostawców rozwiązań technologicznych. Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo w grudniowym wydaniu magazynu „Świat DRUKU”.

W tej samej formule 25 listopada br. odbyło się kolejne wydarzenie w ramach Akademii Wiedzy – XIV Konferencja „Akademia Zarządzania Barwą” 2020 Online. Frekwencja była równie imponująca jak podczas Pre-Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2020 – na platformie Click Meeting odmeldowała się niemal setka uczestników – przedstawicieli działów prepress, przygotowalni fleksograficznych, dostawców materiałów i oprogramowania do kontroli barwy i zarządzania jakością produkcji. Warto podkreślić, że mimo ograniczeń, jakie towarzyszą przekazowi transmisji internetowej, udało się bez większych problemów przeprowadzić również sesję warsztatową, poświęconą praktycznym aspektom rozwiązań zaprezentowanych podczas pierwszej części konferencji, a o zaangażowaniu uczestników świadczyły pytania zadawane prelegentom, jak również ożywiona dyskusja na konferencyjnym czacie. Na relację zapraszamy do styczniowego numeru „Świata DRUKU”.

Wirtualną odsłonę zyskało też organizowane przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. dla niewielkich grup uczestników szkolenie „Poligrafia w marketingu”, prowadzone przez dra Jacka Hamerlińskiego, dyrektora COBRPP i prezesa Polskiej Izby Druku. Jego tegoroczna edycja odbyła się 10 grudnia.

Transmisje internetowe mają swoje zalety, nie zastąpią jednak bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Miejmy nadzieję, że przyszły rok pozwoli na organizację konferencji i szkoleń w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Wydawnictwo Polski Drukarz już dziś zaprasza do zarezerwowania sobie terminów i wzięcia udziału w Kongresie „Etykiety Samoprzylepne” 2021 (17–18 czerwca 2021 r., Żnin), X Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” (9-10 września 2021 r.) i XV Konferencji „Akademia Zarządzania Barwą. Color Management od wiedzy do praktyki” (24 listopada 2021 r.). Informacje o tych wydarzeniach znajdą Państwo w magazynie „Świat DRUKU”, na stronie www.swiatdruku.eu oraz na profilach FB i LinkedIn „Świata DRUKU”.