Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

SENATOR przenosi produkcję z Polski do głównej siedziby w Niemczech

23.03.2012

Decyzja ta jest zgodna z myślą przewodnią SENATORA  stosowaną od lat -„Innowacja – made in Germany“ i realizuje tym samym ważny, kluczowy etap optymalizacji łańcucha dostaw.
„Poprzez koncentrację produkcji w oddziale możemy doprowadzić do lokalnej centralizacji naszych inwestycji, a tym samym znacznie zwiększyć stopień innowacyjności naszych produktów oraz zakresu usług“, mówi Michael Nick, Prezes firmy SENATOR. „Procesy zostaną zoptymalizowane co przyczyni się  do powiększenia zdolności produkcyjnych “. W siedzibie głównej w Groß-Bieberau SENATOR prowadzi własną, wysoko wyspecjalizowaną produkcję przyborów do pisania z tworzywa sztucznego, na poziomie oferowanym na rynku światowym. Od konstrukcji, poprzez produkcję, montaż, nadruk aż po logistykę – SENATOR buduje cały łańcuch tworzenia wartości całkowicie we własnej firmie.

W minionych miesiącach przedsiębiorstwo udoskonaliło proces logistyczny i stworzyło wysoko wydajny łańcuch dostaw. Dzięki temu SENATOR jest w stanie koordynować z Niemiec rynki o zasięgu światowym w sposób wysoce elastyczny i w najkrótszym czasie. Już od ponad 10 lat rynek polski i sąsiednie kraje są skutecznie obsługiwane z Polski, z tego względu filia w Polsce pozostaje jako biuro sprzedaży. Ta bliskość z klientem powinna zapewnić  obustronny sukces również w przyszłości.

SENATOR GmbH & Co. KGaA zalicza się do wiodących oferentów zindywidualizowanych i spersonalizowanych artykułów reklamowych „na biurko”. Najważniejsze w asortymencie są przybory do pisania. SENATOR jest  w Europie liderem wśród producentów długopisów z nadrukiem. Asortyment uzupełniają kubki i teczki, np. konferencyjne. Dzięki filiom w Anglii, Francji, Polsce, w krajach Beneluksu, Chinach i Indiach, przedstawicielstwu w Rosji, jak również wyłącznym partnerom produkty marki SENATOR są znane i dostępne w około 100 krajach.

Założone w 1920 r. przedsiębiorstwo należy do Grupy MERZ z siedzibą we Frankfurcie nad Menem.