Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Rzecznik MSP apeluje do Ministerstwa Finansów o podniesienie limitów!

22.09.2020

Rzecznik MSP Adam Abramowicz zaapelował do Ministra Finansów Tadeusza Kościńskiego o podwyższenie limitu kwotowego dla prezentów o małej wartości. Jak czytamy w najnowszym komunikacie, prośba spotkała się z „częściową akceptacją”.

Rzecznik MSP zaproponował rządzącym, by definicja zwolnionych z podatków prezentów o niskiej wartości uwzględniała wyższe niż dotąd kwoty. Taka propozycja spotkała się z „częściową akceptacją”, zaś rzecznik MSP przesłał do resortu dalsze uwagi.

Rzecznik zwrócił się do resortu finansów z prośbą o podwyższenie tych limitów odpowiednio do 200 i 80 złotych. Co zrobił rząd? W najnowszej noweli proponuje zwiększenie wartości drobnych prezentów nieewidencjonowanych jedynie do kwoty 20 złotych.

Rzecznik MSP chce kompromisu. Zaproponował ponownie podniesienie limitu wartości prezentów do kwoty 150 i 45 złotych. Ruch jest po stronie rządzących.

Źródło: https://biznes.radiozet.pl/News/Podatek-od-prezentow.-Rzecznik-MSP-Adam-Abramowicz-chce-zmian?fbclid=IwAR2LaJexvVBfT4mfrjdTIoOwpnYbVuna6434ZZw80RCxC9E15GQVddrY-1Q