Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Rutland przejmuje Printop Inks

27.07.2012

27 kwietnia 2012 Rutland Holdings – amerykański producent farb do sitodruku na tekstyliach – ogłosił przejęcie Sociedad Quimica Alemana S.A. – peruwiańskiego producenta farb sitodrukowych Printop.

Po sfinalizowaniu transakcji, Hal Crownover, Prezes Zarządu Rutland Holdings udzieliö wywiadu: ”Jesteśmy bardzo zadowoleni witając Printop w rodzinie Rutlanda. Wierzymy, że Printop będzie naszym oknem na rynki latynoamerykańskie i wschodzące rynki w innych częściach świata. Dzięki tej transakcji zrobiliśmy ogromy krok na przód, jeśli chodzi o nasze światowe oddziaływanie. Rutland Holdings gwarantuje dotychczasowym klientom Printopa nieprzerwaną dostępność farb o jakości, do jakiej są przyzwyczajeni. Od teraz marka Printop jest bardzo ważną częścią naszego rozpoznawalnego w świecie portfolio, do którego należą Rutland, Rutland-DCC, Union Ink, QCM Ink – wszystkie zarządzane po wspólnym parasolem Rutlanda.”
Dystrybutorem produktów Rutland i UnionInk w Polsce jest od wielu lat firma API.PL Spółka z o.o.  Od lipca 2012 do oferty API.PL dołączają dwie serie produktów Printopa: TXP PC Atomix (pigmentowy system mieszania kolorów oparty o bezftalanowe plastizole) oraz AQP PC Atomix (farby wodne o włas´ciwos´ciach plastizoli z pigmentowym systemem mieszania koloro´w palety Pantone).
www.api.pl