Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Różne oblicza eko gadżetów

13.03.2023

Panująca obecnie moda na eko gadżety wydaje się nieustannie nabierać na sile. Co więcej, możemy być pewni, że trend ten utrzyma się przez kilka kolejnych lat, bowiem do zmiany nawyków potrzeba czasu. Co zatem możemy uznać za ekologiczny gadżet? Poniżej lista nieoczywistych produktów, które z pewnością docenią Twoi klienci. 

GADŻETY Z ŁADOWANIEM SOLARNYM

Wykorzystanie w gadżetach alternatywnych źródeł ładowania, takich jak panel solarny może wpływać na obniżenie zużycia prądu. Drobnostka, dzięki której każdy użytkownik będzie mógł dołączyć do zielonej drużyny. Takim praktycznym eko gadżetem są np. bezprzewodowe słuchawki z etui ładowanym przez panel solarny, czy też solarny power bank. 

GADŻETY Z RECYKLINGU

Każdy wie, że recykling, to nie zabawa, to rewolucja. Takim przełomowym recyklingowym “wynalazkiem” jest rPET, czyli czyli poliester wytwarzany jest ze zużytych plastikowych butelek po napojach. Z rPETu można produkować koce, czasze parasoli, torby na zakupy, plecaki, długopisy i wiele innych w zasadzie podstawowych upominków firmowych. 

GADŻETY BAMBUSOWE

Bambus jest jednym z chętniej wykorzystywanych materiałów do produkcji różnych gadżetów reklamowych. Z botanicznego punktu widzenia jest trawą, rośnie szybko, uprawiany jest od ponad 5000 lat. Zaskakuje trwałością i twardością – można z niego budować nawet domy! Jeśli chodzi o upominki firmowe, to bambus świetnie prezentuje się w połączeniu z metalem (np. na pamięciach USB, czy długopisach). Bambusowe głośniki, stojaki, czy oprawy do lusterek z pewnością będą ozdobą biurka, czy stolika.

NIEKOŃCZĄCE SIĘ PRODUKTY

Obecnie żyjemy w świecie produktów jednorazowych, które choć wygodne, nie są korzystne dla środowiska. Widać jednak zmianę w podejściu do przedmiotów – np. plastikowe słomki zastępowane są metalowymi, a trwalsze torby  wielokrotnego użytku wypierają  tzw. “reklamówki”. Kolejnym takim game changerem jest wieczny ołówek, którego specjalnie utwardzany rysik zastępuje około 100 tradycyjnych ołówków! 

PRODUKTY ZERO WASTE

Jeśli bliska jest Wam idea zero waste, z pewnością docenicie produkty, które w całości lub częściowo wykonane są z… odpadów! I tak – biodegradowalne tworzywo z naturalnej słomy, czy kukurydzy, zrecyklingowany papier, naturalny korek, czy też powtórnie przetworzone…kartony po mleku, to tylko niektóre propozycje, wspierające działania na rzecz ochrony naszej Planety.

Inne przykłady produktów, których użytkowanie sprzyja ochronie naszej Planety – znajdziesz tutaj: https://asgard.gifts/szukaj.html?hash=debf84ef3e69671877682993438603c52beba361

Artykuł przygotowany przez firmę ASGARD Sp. z o.o właściciela marki BLUE COLLECTION