Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Przemysłowy druk sublimacyjny na stoisku API.PL – relacja z targów Fast Textile

04.12.2018

 

Udział w V Międzynarodowych Targach Tekstylnych Fast Textile 2018 był doskonałą okazją do podkreślenia pozycji firmy API.PL jako dostawcy urządzeń i mediów dla branży druku na tekstyliach oraz zaprezentowania kilku nowości dostępnych w naszej ofercie.

 

Na tegorocznej edycji targów, która odbywała się w dniach 22-24 listopada w Nadarzynie, ponad 500 wystawców z 40 krajów zaprezentowało swoje produkty i usługi.

 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje premierowy pokaz przemysłowego plotera sublimacyjnego MTEX DRAGON portugalskiej firmy New Solution Engineering. To typowo przemysłowe urządzenie przeznaczone jest dla przemysłu tekstylnego wykorzystującego kolorowy druk sublimacyjny na cienkich mediach papierowych. Jego największe zalety to m.in. wysoka wydajność produkcji przy zachowaniu dobrej jakości wydruków i nasyconych kolorach. Prezentację prowadzili nasi zagraniczni goście – eksperci z firmy MTEX. Więcej o ploterze MTEX Dragon można przeczytać na stronie produktowej.

 

Targi Fast Textile kierowane są do przedstawicieli branży tekstylnej i odzieżowej z Polski i z zagranicy zatem na naszym stoisku nie mogło zabraknąć urządzeń firmy EPSON, jednego ze światowych liderów produkcji urządzeń do druku sublimacyjnego. Uznana na rynku za jakość, stabilność druku oraz produktywność seria SureColor SC-F reprezentowana była przez plotery EPSON SureColor SC F6200 oraz EPSON SureColor SC-F9300. Linię produkcyjną do sublimacji w zakresie pras termotransferowych dopełniały produkty włoskiej firmy Transmatic oraz brazylijskiego Metalnoxa: Transmatic TS2M i Transmatic REV 5S (pole zadruku 40×50) oraz Metalnox PTS 950 Basic Single (pole zadruku 70×100).

 

Specjalnie z okazji targów na flagowym modelu plotera marki EPSON SureColor SC-S80610 zainstalowaliśmy system prowadzenia i podgrzewania materiału włoskiej firmy ECOTEX. System umożliwia drukowanie bezpośrednio na ekoskórze, z którą następnie można wykorzystać do produkcji galanterii skórzanej czy jako obicia meblowe.

 

Pokazy druku w technologii DTG wykonywaliśmy na ploterze EPSON SureColor SC-F2100. Technologia daje szerokie możliwości personalizacji produktów bawełnianych, tj. koszulki typu T-shirt, torby, plecaki.

 

Pokazaliśmy również akcesoria do sitodruku, w tym kompleksową ofertę firmy Easiway do mycia matryc sitodrukowych z wykorzystaniem zbiornika zanurzeniowego.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.

 

Do zobaczenia na kolejnych targach! Więcej informacji na www.api.pl!