Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Prestiżowa nagroda- „Marka Śląskie” dla Wilk Elektronik SA

07.09.2012

Polska dolina krzemowa znajduje się w Łaziskach Górnych. Wilk Elektronik SA, producent pamięci GOODRAM, został nagrodzony w konkursie „Marka – Śląskie” w kategorii Gospodarka. Nagrodę przyznano za znaczący wpływ w rozwój województwa śląskiego.

Firma Wilk Elektronik SA, producent pamięci komputerowych marki GOODRAM wytwarzanych w Łaziskach Górnych, został nagrodzony przez Marszałka Województwa Śląskiego oraz Regionalną Izbę Przemysłowo – Handlową w Gliwicach w konkursie „Marka – Śląskie 2012”. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt firm i instytucji, które rywalizowały ze sobą w 10 różnych kategoriach.  Nagrodę „Marka Śląskie” w kategorii Gospodarka za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego, przyznano firmie Wilk Elektronik SA. Wyróżnienie to ma  charakter honorowy.– Ogromnie cieszymy się z przyznanego tytułu Marka Śląskie, będącego dla nas niezwykłym wyróżnieniem – mówi Wiesław Wilk, prezes Wilk Elektronik SA.-  Nasza firma istnieje na rynku już od 21 lat, dlatego jesteśmy dumni z tego, że mamy wpływ na kształtowanie pozytywnego wizerunku województwa, co zostało także docenione w konkursie. Firma Wilk Elektronik została założona w 1991 roku w Tychach. Długoletnie doświadczenie w branży IT pozwoliło na utworzenie w Łaziskach Górnych jedynej w Europie Środkowo – Wschodniej fabryki pamięci RAM i Flash.  Śląsk to dziś miejsce, które łączy tradycję z nowoczesną technologią. To tu, w Łaziskach, w „polskiej dolinie krzemowej”  produkowane są pamięci marki GOODRAM, docenione przez użytkowników nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej oraz Emiratach Arabskich – podkreśla Wiesław Wilk.
 
Finał konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 1 września w Gliwicach na uroczystej Gali Regionalnej Izby Przemysłowo – Handlowej. Konkurs „Marka Śląskie” odbył się już po raz trzeci i ma na celu promowanie najlepszych przedsiębiorstw, instytucji, organizacji, samorządów czy przedsięwzięć, które swój sukces osiągnęły nie tylko dzięki dobrej koniunkturze, ale ciężkiej pracy przedsiębiorców. Organizatorem konkursu jest Regionalna Izbę Przemysłowo – Handlową w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Współorganizatorami konkursu są TVP Katowice, Radio Katowice oraz Polska Dziennik Zachodni.