Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Polska marka pamięci komputerowych świętuje 10 lecie istnienia!

12.02.2013

Jak zbudować markę,  która zdobędzie uznanie użytkowników
w kraju i za granicą? Przepis na sukces to połączenie doświadczenia, umiejętności, profesjonalizmu i odrobiny szczęścia. W tym roku, mija 10 lat odkąd polska firma Wilk Elektronik SA wprowadziła na rynek pamięci komputerowe marki GOODRAM.

Jubileusz 10 lecia marki GOODRAM to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży IT w  2013 roku. GOODRAM to dziś jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek pamieci RAM i Flash w Polsce i za granicą. Marka została wprowadzona przez polską firmę specjalizującą się w pamięciach komputerowych – Wilk Elektronik SA. Narodziny marki związane były z otwarciem nowoczesnej  fabryki pamięci komputerowych w Łaziskach Górnych na Śląsku. Obecnie  zatrudniający ponad 130 osób, nowoczesny polski zakład produkcji pamięci RAM i USB jest jedynym w Europie Środkowo Wschodniej. Lata pracy na rynku pamięci RAM umożliwiły mi zdobycie odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. Zaplecze techniczne było na wyciągnięcie ręki co ułatwiło mi podjęcie ryzykownej, jak na tamte czasy, decyzji o rozpoczęciu własnej produkcji – wspomina Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA.  Chwytliwa nazwa i ciekawy logotyp marki to kolejne wyzwanie przed którym stanął wchodzący na rynek producent. Tutaj swój wkład mieli sami pracownicy firmy, którzy w wewnętrznym konkursie wybrali nazwę nowo powstałej marki – GOODRAM. Początkowo produkcja obejmowała jedynie moduły pamięci RAM. 

Z biegiem czasu oferta marki została poszerzona o pamięci USB, karty pamięci i dyski SSD. GOODRAM także marka pamięci skierowanych do przemysłu – dedykowanych i serwerowych. Kiedy 10 lat temu wprowadzałem na rynek naszą markę, marzyłem by zdobyła ona uznanie polskich klientów – dodaje Wiesław Wilk –  Dziś GOODRAM jest znany nie tylko w Polsce, ale Ukrainie, Rosji czy krajach nadbałkańskich i niezmiernie cieszy nas fakt, że produkty naszej marki docenianie są przez coraz szersze grono użytkowników- podsumowuje Wilk.