Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Podążając śladem sławnych postaci przy okazji targów RemaDays

01.07.2011


 

Jednym z najpopularniejszych „magnesów historycznych” jest dom Albrechta Dürera, w którym żył i pracował malarz od 1509 roku do 1528 roku. Oglądając dom artysty w otoczeniu oryginalnych mebli i ozdób z XV wieku mogą Państwo poczuć tchnienie historii. Do prezentacji życia i twórczości artysty wykorzystywane są najnowsze możliwości techniki, dzięki którym wirtualnym przewodnikiem po jego domu jest żona malarza. Dzieła malarza można podziwiać natomiast w Germanisches Museum.

Dzieła Wita Stwosza mogą państwo podziwiać między innymi w Germanisches Museum w Norymberdze. Rzeźbiarz, malarz i grafik żył w Norymberdze w latach 1473 – 1533 i tu również został pochowany na cmentarzu Johannisfriedhof. Jego twórczość artystyczna jest widoczna także w Kościele Św. Wawrzyńca w postaci podwieszanego pod sufitem prezbiterium.

Również poeta i dramaturg Hans Sachs (1494- 1576) został upamiętniony w Norymberdze. Jego pomnik został postawiony na placu nazwanym także od jego imienia. O jego twórczości przypomina również fontanna Ehekarussell, która nawiązuje do motywu jego wiersza („Das bittersüße eheliche Leben“) o miłości małżeńskiej prowadzącej do tragicznego zakończenia.

Inne sławne osobistości związane z miastem to: Ludwig Feuerbach (filozof), Willibald Pirckheimer (Humanista), Johann Pachelbel (Kompozytor), Sigmund Schuckert (wynalazca), Anton Koberger (drukarz, księgarz) oraz wiele innych.

W następnych odsłonach o Norymberdze opowiemy Państwu o tym mieście z perspektywy miasta biznesowego.