Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Pisma wspierające akcję PIAP przesłane do Ministerstwa Finansów

10.10.2011

Polska Izba Artykułów Promocyjnych reprezentująca przedsiębiorców branży artykułów promocyjnych w Polsce z uwagi na wprowadzenie od 01.04.2011 nowelizacji ustawy o VAT, która dotyczy również nieodpłatnych przekazań towarów, kontynuuje akcję mającą na celu wprowadzenia zmian wysokości limitów na nieodpłatne przekazanie towarów osobom trzecim, prezentów o małej wartości oraz doprecyzowania w ustawie kwot, jako wartości netto. W zeszłym tygodniu PIAP przesłał do Ministerstwa Finansów kopie pism od firm z branży , które podpisały się pod akcją.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych dnia 05.10.2011 roku przesłała do Ministra Finansów Vincenta-Jana Rostowskiego oraz Podsekretarza Stanu – Ministra Macieja Grabowskiego kopie pism zebranych od firm z branży artykułów promocyjnych popierających akcję podniesienia limitów na nieodpłatne przekazanie towarów osobom trzecim, prezentów o małej wartości oraz doprecyzowania w ustawie kwot, jako wartości netto.
Akcję Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych na dzień 05.10.2011 roku poparło ponad 200 firm z branży artykułów promocyjnych, łącznie zatrudniających ponad 2400 pracowników oraz współpracujących z 16 815 podwykonawcami. Liczymy, że nasze starania dążące do poprawy sytuacji naszej branży ale i budżetu naszego kraju zostaną zauważone przez Ministerstwo Finansów a postulaty, które zostały zaproponowane przez Polską Izbę Artykułów Promocyjnych zostaną wprowadzone w życie- mówi Katarzyna Wojniak Dyrektor Generalny PIAP.
Polska Izba Artykułów Promocyjnych jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorców z branży artykułów promocyjnych. Ma ona na celu reprezentowanie i dbanie o interesy tych firm. Jest organizacją konsolidującą branżę, partnerem do rozmów z decydentami kształtującymi zewnętrzne warunki funkcjonowania, organizatorami targów i mediów. Izba jest partnerem do kontaktów z podobnymi stowarzyszeniami z innych krajów. Obecnie PIAP wraz z Członkami Założycielami liczy ponad 127 Członków. Liczba ta rośnie w ostatnich miesiącach w związku z aktywizacją działań marketingowo-promocyjnych Izby.

Więcej informacji o Izbie na stronie: www.piap-org.pl.