Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Pierwszy sublimacyjny Epson SC-F

25.02.2013

Na targach RemaDays w Warszawie w dniach 6-8 lutego, odbyła się premiera nowej serii ploterów sublimacyjnych Epson SureColor F. Jedynym dystrybutorem tych maszyn na polskim rynku jest API.PL.
Na stoiskach firm Epson oraz API.PL zaprezentowano model SureColor-F6000, umożliwiający druk o szerokości 44 cale. Ploter spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Mimo tego, iż będzie on  dostępny w sprzedaży dopiero od maja 2013, udało już się zebrać zamówienia. Klientów najbardziej zaskoczyła niespotykana w tym formacie prędkość druku w jakości roboczej.
Przy druku w 1 pasie ploter osiąga 57m2/h. Tryb produkcyjny pozwala drukować  30 m2/h. Najwyższa jakość plotera to druk z prędkością 12m2/h, dzięki czemu Epson SureColor F6000 nie ma konkurencji.
Plotery serii SureColor F działają przy użyciu najnowszego osiągnięcia firmy Epson czyli głowicy MicroPiezo® TFP®. Drukują doskonale do niej dopasowanymi tuszami sublimacyjnymi EPSON UltraChrome® DS.
Inne tradycyjne atramenty sublimacyjne są bardzo gęste i dlatego w szybkich trybach druku często wypadają dysze. Inaczej jest w ploterze Epson Sure Color F6000, gdzie nawet po wydruku 20mb apli magenty w trybie 320×720 dpi w 1 pasie test dysz pokazał 100%. Wcześniej nie udało nam się tego uzyskać na żadnym ploterze – mówi Łukasz Kozłowski product manager Epsona SureColor F w firmie API.PL – Doskonałe połączenie głowicy TFP oraz tuszu Ultra Chrome DS pozwala uzyskać rezultaty, które do tej pory były nie możliwe w sublimacji.
Dzięki tej drukarce użytkownik nie musi się obawiać straty papieru, tuszu oraz czasu. Ploter SureColor F to doskonały sposób na zwiększenie zysku drukarni.
Teraz przed egzemplarzem pokazanym na targach stoi nowe wyzwanie – testy produkcyjne u najbardziej wymagających klientów na naszym rynku. Jesteśmy jednak spokojni o ich wyniki, gdyż ploter firmy Epson – SureColor F to doskonała maszyna do pracy ciągłej – dodaje Łukasz Kozłowski.
Z niecierpliwością czekamy teraz na ploter SureColor F7000 drukujący z szerokością 64 cale. Mamy nadzieję, że stanie się on hitem na polskim rynku tak jak F6000, który już w dniu premiery spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony klientów odwiedzających nasze stoisko.