Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Pierwsza instalacja plotera Canon Colorado 1650 UVGel

18.02.2021

Joanna Kłossowska

 

Z początkiem roku 2021 firma Canon Polska przeprowadziła instalację plotera wielkoformatowego Colorado 1650 UVGel. Urządzenie zakupiła radomska drukarnia i agencja reklamowa Adver Media.

 

Ploter wielkoformatowy Canon Colorado 1650 UVGel jest urządzeniem nowej generacji, które zapewnia szerokie możliwości tworzenia różnorodnych aplikacji. Elastyczne atramenty oraz funkcja druku w trybie matowym lub błyszczącym pozwalają połączyć wydajność z jakością, która charakteryzuje plotery UV znajdujące się w ofercie firmy Canon Polska.

 

Model Colorado 1650 UVGel umożliwia uzyskanie wysokiej jakości błyszczących banerów lub tapet o eleganckim, matowym wykończeniu i doskonałej stabilności wymiarowej, ze znakomitym odwzorowaniem kolorów. Te dwa różne efekty zapewnia jedno urządzenie, bez konieczności zmiany atramentu czy nośnika. Trwałe wydruki można tworzyć na tkaninach poliestrowych, samoprzylepnych winylach, materiałach, które są wrażliwe na ciepło, jak i zwykłym papierze. Elastyczna formuła atramentów UVGel w ploterze Colorado 1650 gwarantuje stabilność obrazu, nawet wtedy, gdy wydruki są rozciągane, składane i zaginane.

 

Jedną z zalet urządzenia jest także szybkość druku, jak i sprawna obsługa zadań. Dzięki zastosowaniu dwóch rolek z nośnikami z możliwością automatycznego przełączania ploter może pracować bez przerw, osiągając wysoką wydajność. Wpływa na to również przydatna funkcja uzupełniania atramentu w trakcie drukowania. Obsługa Colorado 1650 UVGel jest przy tym bardzo wygodna, gdyż można korzystać ze stałego monitorowania dysz, automatycznej konserwacji głowicy drukującej i modułu automatycznego podawania nośników oraz nawijania.

 

Maksymalna szybkość plotera wielkoformatowego Canon Colorado 1650 UVGel to 159 m2/godzinę w trybie druku z błyszczącym wykończeniem. Zapewnia on utwardzanie za pomocą diod LED UV oraz technologii FLXfinish z możliwością dostosowania połysku. To właśnie ona daje wybór między wydrukami z błyszczącym i matowym wykończeniem bez konieczności wcześniej wspomnianej zmiany atramentu lub nośnika. Rozdzielczość drukowania wynosi do 1800 dpi.

 

Na zakup plotera wielkoformatowego zdecydowała się agencja reklamowa Adver Media, która świadczy wszechstronne usługi druku wielkoformatowego, cyfrowego i offsetowego, druku UV, frezowania CNC i inne. Firma posiada 15 lat doświadczenia w realizacji zleceń dla znanych marek, klientów instytucjonalnych i agencji reklamowych z całej Polski. Nadrzędną wartością dla Adver Media jest najwyższa jakość realizowanych usług, w myśl której zaplecze firmy wzbogacił ploter wielkoformatowy Colorado 1650 UVGel, który umożliwia podejmowanie się zróżnicowanych zadań z efektem najwyższej jakości druku. Więcej informacji o ofercie Adver Polska oraz ploterze Colorado 1650 można uzyskać na stronie www.advermedia.pl.

 

Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu Gifts Journal Polska. Do pobrania TUTAJ.