Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

PIAP lobbuje u Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

27.02.2019


Walka o podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie upominków trwa.

PIAP od początku roku zapowiada wzmocnienie działań lobbingowych w celu podniesienia limitów kwotowych na nieodpłatne przekazanie prezentów osobom trzecim. Realizując tę ważną dla całej branży misję, przedstawiciel Izby, Zbigniew Grzeszczuk, wygłosił 21 lutego br. prelekcję podczas Zwyczajnego Posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele środowisk biznesowych i politycznych, którzy referowali problemy małych i średnich firm w różnych kontekstach, między innymi zatrudnienia, wynagrodzeń, rozliczeń czy współpracy z obcokrajowcami. Zbigniew Grzeszczuk rozwinął temat, z którym boryka się cała branża reklamowa, mocno wpływający na decyzje klientów końcowych i blokujący rozwój rynku. Tytuł wystąpienia brzmiał: Prezenty o małej wartości – limity zaliczania wydatków do kosztów uzyskania przychodów przedsiębiorców. Zbigniew Grzeszczuk wypunktował wszystkie działania lobbingowe PIAP, które Izba podejmuje już od 2011 roku a także działania PR, skutkujące publikacjami w prestiżowych pismach gospodarczych. Pokazał także, jak ten temat realizowany jest na arenie międzynarodowej, pokazując, że polskie regulacje są jednymi z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Zbigniew Grzeszczuk przytoczył postulaty całej branży reklamowej reprezentowanej przez Izbę, z jakimi między innymi PIAP zwrócił się w ostatnim czasie do Podsekretarza Stanu Pawła Gruza, nakreślające linie zmian w zakresie wyznaczania limitów podatkowych.

 

Prelekcja przedstawiciela Izby podczas tak ważnego posiedzenia, w gronie osób związanych z polityką gospodarczą kraju oraz członków innych Izb i Stowarzyszeń, to kolejny, znaczący krok w walce o zmiany legislacyjne w zakresie rozliczania podatku od towarów i usług. Im więcej takich inicjatyw, tym większa szansa na to, że postulaty branży zostaną wysłuchane i wprowadzone.

 

Polska branża reklamowa to potężny i prężnie działający sektor około 10 000 agencji reklamowych oraz około 1 000 głównych dostawców. Zmiany w uciążliwych przepisach będą kołem zamachowym do większego rozwoju branzy i popularyzacji upominków reklamowych, które są głównym nośnikiem

 

reklamy dla małych i średnich firm (*według badania IPSOS realizowanego na zlecenie PIAP w 2018 roku).

GALERIA- WYSTĄPIENIE PIAP PODCZAS RADY PRZEDSIĘBIORCÓW

Zdjęcia źródło: Biuro Rzecznika MŚP

Polska Izba Artykułów Promocyjnych jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorców z branży artykułów promocyjnych. Ma ona na celu reprezentowanie i dbanie o interesy tych firm. Jest organizacją konsolidującą branżę, partnerem do rozmów z decydentami kształtującymi zewnętrzne warunki funkcjonowania, organizatorami targów i mediów. Izba jest partnerem do kontaktów z podobnymi stowarzyszeniami z innych krajów. Obecnie PIAP wraz z Członkami Założycielami liczy ponad 170 Członków. Liczba ta rośnie w ostatnich miesiącach w związku z aktywizacją działań marketingowo-promocyjnych Izby.


Więcej informacji o Izbie na stronie: www.piap-org.pl

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Wojniak, biuro@piap-org.pl | tel. 791 354 426