Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

PIAP kolejny raz zwraca się do Ministerstwa Finansów

15.07.2013

PIAP kolejny raz zwraca się do Ministerstwa Finansów


Polska Izba Artykułów Promocyjnych w wyniku kontynuowania podjętych wcześniej kroków – walki o podniesienie limitów kwotowych prezentów o małej wartości zwraca się po raz kolejny do Ministerstwa Finansów z prośbą o ponowne rozważenie podniesienia limitów kwotowych. Tym razem Polska Izba Artykułów Promocyjnych w swoim piśmie zwraca uwagę na fakt nierównego traktowania podmiotów gospodarczych.

Chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż firmy dokonujące zakupów artykułów reklamowych na cele akcji promocyjnych to przede wszystkim średnie i małe przedsiębiorstwa, głównie o polskim kapitale (99,83% podmiotów), których budżety na działania marketingowe nie pozwalają na większe inwestycje typu reklama w TV, billboardy (ATL). Artykuły promocyjne – gadżety reklamowe są doskonałymi nośnikami reklamowymi, na które mniejsze firmy mogą sobie pozwolić w swoich działaniach promocyjnych, zwiększając tym samym swoją sprzedaż a w następstwie wpływy do budżetu państwa.

Wprowadzenie limitów kwotowych na tak niskim poziomie stały się odczuwalne dla całej branży artykułów promocyjnych, która zanotowała spadek sprzedaży artykułów reklamowych powyżej ceny 10 zł.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorców z branży artykułów promocyjnych. Ma ona na celu reprezentowanie i dbanie o interesy tych firm. Jest organizacją konsolidującą branżę, partnerem do rozmów z decydentami kształtującymi zewnętrzne warunki funkcjonowania, organizatorami targów i mediów. Izba jest partnerem do kontaktów z podobnymi stowarzyszeniami z innych krajów. Obecnie PIAP wraz z Członkami Założycielami liczy ponad 130 Członków. Liczba ta rośnie w ostatnich miesiącach w związku z aktywizacją działań marketingowo-promocyjnych Izby.

 

Więcej informacji o Izbie na stronie: www.piap-org.pl

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Wojniak, biuro@piap-org.pl | tel. 0791 354 426