Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Osobowość – Witold Śliwiński

21.10.2020

Witold Śliwiński, DECOR

 

Od ilu lat łączy Pan pasję artystyczną z biznesem?

 

Od ponad 25 lat projektujemy i wykonujemy różnego rodzaju trofea, tj. statuetki, puchary, dyplomy, certyfikaty, medale, wyroby reklamowe, wyroby artystyczne ze szkła. W 1996 r. zafascynowało mnie szkło jako tworzywo. Od tego czasu realizuję szklane wyroby użytkowe i unikatowe. Statuetki okolicznościowe oraz gadżety firmowe stanowią dla mnie ważną część działalności, a każdy temat jest inspiracją do tworzenia nowych rozwiązań.

 

 

 

Nagroda „Lider z powołania” to uznanie Pana działań zawodowych i artystycznych?

 

Podczas Międzynarodowego Kongresu „Lider z powołania” otrzymałem nagrody w dwóch kategoriach: Lider w biznesie i Lider w sztuce. Wyróżnienia te to ukoronowanie zaangażowania w obu dziedzinach. Dotychczasowi laureaci to m.in. Michał Żebrowski, Anna Dymna, Jerzy Owsiak.

 

 

 

Jest Pan jednym z 4 laureatów konkursu Malamegi 10 we Włoszech i wielu innych – skąd pomysły na prace i gadżety?

 

Cały czas poszukuję nowych rozwiązań, testując możliwości i kondycję szklanej materii. Efekty mojej pracy są wypadkową doświadczenia i dojrzałości twórczej, jak i pasji eksperymentatorskiej, połączonej z odwagą i ryzykiem działań nowatorskich. Bo szkło, niezależnie od sposobu produkcji i obróbki, zawsze pozostanie materiałem na swój sposób magicznym.

 

Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu Gifts Journal Polska. Do pobrania TUTAJ.