Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Osobowość – Urszula Kurtiak i Edward Ley

19.06.2020

Urszula Kurtiak i Edward Ley, Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley

 

Jako wydawcy książek kolekcjonerskich, jakie tytuły mogą Państwo polecić firmom szukającym prestiżowego prezentu?

Książka kolekcjonerska jest rzeczywiście wyjątkowym prezentem. Dzieła wykreowane w naszych pracowniach mogą być tak dopasowane do potrzeb jak wieczorowa suknia szyta na miarę. Zamówić książkę artystyczną, związaną z kulturą i językiem adresata prezentu albo darczyńcy, który promuje swój kraj, to poważne przedsięwzięcie. Taki prezent wzbudza podziw i długotrwałą wdzięczność. Całym sercem polecamy Księcia Machiavellego, Proroka Khalila Gibrana, Montaigne`a O doświadczeniu, Myśli Seneki i wiele innych, łącznie z naszą narodową literaturą.

 

Są Państwo laureatami wielu nagród. W czym tkwi sekret sukcesu?

Postawiliśmy na bardzo wyrafinowaną personalizację, operując takimi elementami jak inicjały, dedykacje, portrety. Dobieramy książki do literackich zainteresowań osób, które je otrzymują. Bierzemy pod uwagę narodowość, język, hobby, a nawet ulubione kolory.

 

Jak Wydawnictwo Artystyczne radzi sobie w okresie pandemii?

Nie przerwaliśmy pracy. Odczuwamy ostatnio zwiększone zainteresowanie książką jako wiernym i sprawdzonym przyjacielem człowieka. Książka artystyczna będąca dziełem sztuki traktowana jest coraz częściej jako alternatywna inwestycja. Jest kupowana również z myślą o przekazaniu kolekcji następnym pokoleniom.

 

Zdjęcie: Wojciech Grela