Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Osobowość – Michał Matwiejczyk

12.11.2020

Michał Matwiejczyk, Headwear Professionals Polska

 

Czy zauważył Pan różnicę w zainteresowaniu czapkami reklamowymi?

Wielu klientów skupia się na produktach pandemicznych jak maseczki ochronne, przyłbice, chusty wielofunkcyjne. Od początku pandemii przestawiliśmy część produkcji na maski, co pomogło nam zmniejszyć wpływ zamrożenia rynku na naszą firmę. Jeśli chodzi o czapki reklamowe, sytuacja zdaje się powoli wracać do „normy”. Coraz więcej klientów składa nowe, jak i powtórne zamówienia.

 

Jakie wprowadził Pan zmiany w strategii sprzedaży?

Nasza strategia sprzedaży jest taka sama od początku istnienia firmy. Współpraca wyłącznie z agencjami reklamowymi i dystrybutorami odzieży promocyjnej. Największym wyzwaniem była pomoc klientom pozwalająca przetrwać trudny czas pandemii – wydłużaliśmy terminy płatności, wykonaliśmy tysiące wizualizacji i prototypów. Staraliśmy się aktywnie przygotować siebie i naszych klientów do powrotu do codziennego biznesu.

 

Co wykorzystuje Pan zamiast spotkań face to face?

Korzystamy z wideokonferencji i prezentacji produktowej online, wysyłamy mailingi z nowościami, spędzamy mnóstwo czasu na rozmowach telefonicznych. Coraz częściej jednak spotykamy się z klientami face to face, zachowując środki ostrożności. Odnosimy wrażenie, że po tym zamknięciu potrzebujemy tego wszyscy bardziej niż kiedyś. Liczymy na jak najszybszy powrót do czasów sprzed koronawirusa.

 

Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu Gifts Journal Polska. Do pobrania TUTAJ.