Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Nowy właściciel Hanesbrands Europe i Hanesbrands UK

04.06.2012

Nowy właściciel będzie kontynuował I poszerzał działalność Hanesbrands Europe GmbH i Hanesbrands UK Ltd, w ramach niezależnej grupy. Wszyscy pracownicy przejdą odpowiednie szkolenia a biuro główne HQ pozostanie w Aachen, Niemcy.
Hanesbrands Inc. aktualnie osiąga roczne przychody ze sprzedaży w wysokości ok. $5 mld, a wśród oferowanych marek znajdują się np. Hanes, Champion, Playtex, Wonderbra czy Donna Karan New York (DKNY). Spółka zatrudniająca 55.000 osób na całym świecie i zlokalizowana w Karolinie Północnej w USA sprzedała wszystkie udziały w podmiotach zależnych – Hanesbrands Europe oraz Hanesbrands UK, na rzecz Smartwares Holding. Sprzedaż udziałów wynikała z decyzji Amerykanów odnośnie przyszłej koncentracji na rynkach w Ameryce, Azji, Australii, Nowej Zelandii i Afryce.
Smartwares to szybko rozwijająca się grupa spółek w branży towarów konsumenckich, z siedzibą w Holandii w mieście Duiven. Grupa osiąga roczny przychód w wysokości €350 mln, a jej działalność koncentruje się na czterech segmentach produktowych: Consumer Care, Light & Safety, Decoration & Connectivity oraz Lifestyle. Podmiot zależny Sorbo Fashion  odpowiada za segment odzieżowy. Sorbo Fashion sprzedaje odzież i bieliznę w całej Europie, zarówno pod własną marką jak i pod kilkoma markami licencjonowanymi takimi jak Umbro, Disney czy Hello Kitty. Klienci spółki obejmują wszystkich czołowych europejskich detalistów w branży tekstylnej i modowej. Poza siedzibą główną w Duiven, Sorbo Fashion posiada również biura w Belgii, Francji, i Niemczech. Smartwares zatrudnia ponad 1.000 osób. Wraz z nabyciem Hanesbrands Europe i Hanesbrands UK, Smartwares przejęła jedną z pięciu największych grup europejskich sprzedawców tekstyliów. Smartwares zakupiła również prawa do znaku handlowego i licencje europejskie na popularne marki Stedman oraz Hanes.
Dzięki zróżnicowanej ofercie T-shirtów z nadrukami, bluzek i bluz, a także obecności w 34 państwach, Hanesbrands Europe i Hanesbrands UK są jednymi z najważniejszych graczy w segmencie tekstyliów. „Przejęcie spółek przez Smartwares stanowi dla nas okazję do dalszej kontynuacji naszej odnoszącej sukcesy strategii i wzrostu przychodów ze sprzedaży, podkreśla Thomas Schweigert, Dyrektor Zarządzający w Hanesbrands Europe, dodając, że „Smartwares posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu kategorią, z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie zakupów oraz optymalizacją łańcuchów wartości dodanej, a także posiada stabilne relacje z ważnymi klientami w całej Europie. Ta sytuacja może przynieść nam wyłącznie korzyści.” Wszyscy pracownicy i kierownictwo będą w dalszym ciągu dostarczać klientom sprawdzonej jakości produkty i usługi, do których się przyzwyczaili. Biuro główne w Aachen oraz magazyn w Gent również będą dalej funkcja, ponieważ Spółka będzie dalej zarządzana jako niezależny podmiot.