Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Nowy oczyszczacz powietrza BOFA do drukarki Mimaki SWJ-320EA

10.11.2020

Mimaki Europe wraz z BOFA International wprowadzają na rynek moduł oczyszczający powietrze BOFA. Został opracowany dla drukarki solwentowej Mimaki SWJ-320EA o szerokości 3,2 m, a jego zadanie polega na odciąganiu lotnych związków organicznych, LZO, które emitowane są w trakcie produkcji. Ma to zapewnić czystsze oraz przyjemniejsze środowisko pracy.

 

Nowy produkt to efekt współpracy producenta wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów tnących – firmy Mimaki Europe – oraz specjalistów z dziedziny technologii filtrowania powietrza z urządzeń laserowych, drukujących itp. z BOFA International. Firmy zaprezentowały w marcu tego roku oczyszczacz powietrza BOFA, który został opracowany dla jednej z najbardziej oszczędnych drukarek o wyjątkowo wysokiej wydajności – drukarki solwentowej Mimaki SWJ-320EA.

 

Zespół badawczo-rozwojowy BOFA wykorzystał w pracy nad projektowaniem nowego rozwiązania elementy z dwóch przetestowanych już wcześniej systemów odprowadzających PrintPRO Universal. Tak powstało 4-metrowe urządzenie oczyszczające, które podłączane jest bezpośrednio do drukarki SWJ-320EA, ze stałą 5-milimetrową szczeliną od nośnika. Działa to w ten sposób, że na całej długości szczeliny opary są skutecznie odciągane i następnie filtrowane, a w efekcie do pomieszczenia produkcyjnego trafia z powrotem czyste powietrze. W wyniku przeprowadzonych w szerokim zakresie testów potwierdzono, że poziom lotnych związków organicznych emitowanych z drukarki zmalał z 250 ppm do 1,8 ppm. Urządzenie BOFA zmniejsza również nieprzyjemny zapach do minimum. Oczyszczacz wyposażony jest w wymieniane przez użytkownika filtry HEPA/gazu.

 

Starszy menedżer produktu z Mimaki Europe, Bert Benckhuysen mówi o owocnej współpracy z firmą BOFA, będącej liderem na rynku technologii przenośnych odciągów spalin. Podkreśla, że dzięki wiedzy specjalistów BOFA zostało opracowane rozwiązanie wspierające wysoko wydajną drukarkę solwentową o szerokości 3,2 m. Dzięki temu korzyści z inwestycji w model SWJ-320EA wraz z oczyszczaczem przejawiają się we wszystkich obszarach – zarówno na etapie produkcji, jak i w jakości oraz rentowności. Bert Benckhuysen konkluduje, że to zapewnia klientom znaczącą przewagę konkurencyjną.

 

Zaprezentowana w 2019 roku drukarka Mimaki SWJ-320EA odpowiada tym samym na potrzeby mocno konkurencyjnego rynku druku wielkoformatowego. Jest bardzo wydajna i zapewnia wysoką jakość druku przy niskich kosztach eksploatacji oraz niskim początkowym koszcie zakupu. Stanowi opłacalny wybór dla osób szukających efektywnego urządzenia do druku szeroko-, jak i wielkoformatowego. Drukarka wyposażona została w podstawowe rozwiązania techniczne Mimaki – MAPS4 (Mimaki Advanced Pass System) oraz NRS (system przywracania sprawności dysz). Dzięki nim nie dochodzi do widocznego prążkowania w procesie druku oraz możliwa jest wymiana zapchanych dysz bez konieczności zatrzymywania produkcji. Ponadto Mimaki SWJ-320EA posiada zaawansowane i szybkie głowice drukujące, które ustawione naprzemiennie zapewniają prędkość druku do 137 m2/godz., a także rozdzielczość do 1200 dpi.

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w modelu SWJ-320EA zastosowano stabilny system podawania nośników oraz nowo zaprojektowany pręt napinający. Te rozwiązania przekładają się z kolei na wysoką przyczepność, gwarantując w efekcie wyjątkowo dokładny druk oraz wysoką jakość przy dużych wydrukach. Drukarka solwentowa Mimaki idealnie nadaje się do produkcji szerokiego zakresu materiałów o zastosowaniu zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym – np. banerów, billboardów, materiałów POS, grafik podłogowych, transportowych itd. Możliwość dodania nowego oczyszczacza BOFA podnosi jej zalety i sprawia, że proces produkcji może odbywać się w znacznie czystszym oraz bezpieczniejszym środowisku. Drukarki Mimaki dostępne są u Autoryzowanego Dealera – firmy Reprograf-Grafikus S.A., której oferta prezentowana jest na stronie: www.reprograf-grafikus.com.pl.

 

Autor: Joanna Kłossowska

 

 

Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu Gifts Journal Polska. Do pobrania TUTAJ.