Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Nowe Technologie

04.03.2021

Katarzyna Siwy

 

Nowe Technologie

Wprowadzanie nowych technologii jest nieodłącznym elementem w procesach produkcyjnych każdego obszaru gospodarki. Branża tekstylna nie pozostaje w tyle i także wprowadza coraz to nowsze techniczne rozwiązania materiałowe. Innowacja jest wszędzie wokół nas i firma ORIGINAL BUFF SA także prężnie idzie naprzód, stale poszerzając swoją ofertę o nowe produkty, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców.

Niezwykłe właściwości mikrofibry

Mikrofibra jest materiałem wytwarzanym z włókien poliestrowych dostarczanych przez amerykańską firmę Repreve®. Jest to światowy lider w produkcji nici najwyższej jakości pochodzących z recyklingu wyselekcjonowanych butelek plastikowych. Butelki są sortowane, oczyszczane, rozdrabniane, a następnie przetapiane do dalszej obróbki. W rezultacie powstają najwyższej jakości włókna. Tkaniny poliestrowe są powszechnie używane do produkcji odzieży sportowej o właściwościach technicznych.

Wielofunkcyjne tubularne chusty Original Buff® oraz Coolnet UV® cechuje zdolność do szybkiego odprowadzania wilgoci, co dodatkowo skutkuje szybkim schnięciem. Materiał ten jest elastyczny i bezszwowy, więc nie powoduje podrażnień skóry. Tkanina została przetestowana też pod kątem ochrony przeciwsłonecznej, uzyskując niemalże maksymalny wynik UPF50, co gwarantuje odbijanie 98% szkodliwego promieniowania słonecznego. Skin Cancer Foundation rekomenduje tę mikrofibrę jako skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV.

Coolnet UV® – innowcyjna, letnia tkanina

Coolnet UV® to zastrzeżona tkanina wykonana z przetworzonych włókien PET – klasycznej mikrofibry. Zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem, posiada właściwości antybakteryjne oraz chłodzące.

Za ochronę przeciwbakteryjną odpowiada technologia Polygiene®, która wykorzystuje naturalne sole srebra w niskim stężeniu w celu hamowania rozwoju mikroorganizmów. Dzięki temu nie powstają nieprzyjemne zapachy. Natomiast właściwości chłodzące zawdzięczamy technologii Cooling Effect certyfikowanej przez HeiQ®. Materiał chłodzi przez aktywne odparowywanie wilgoci, powodując obniżenie temperatury ciała.

Technologia antywirusowa

HeiQ Viroblock NPJ03 jest inteligentną, szwajcarską technologią, która jest nanoszona na materiał w ostatnim etapie procesu produkcyjnego. Jest to jedna z pierwszych technologii tekstylnych na świecie, której ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 została udowodniona laboratoryjnie – wynosi ona 99,99%. Technologia ta powstała w 2013 roku podczas epidemii wirusa Eboli.

Zgodnie z ISO 18184 technologia ta wykazuje silne działanie przeciwwirusowe. Na podstawie normy ISO 20743 wykazuje działanie przeciwko wirusom i bakteriom otoczkowym. Tkaniny z HeiQ Viroblock NPJ03 można prać w 60°C. ORIGINAL BUFF SA wykorzystał tę technologię w chustach filtrujących. Połączenie klasycznej mikrofibry z technologią HeiQ® oraz certyfikowanymi filtrami poskutkowało stworzeniem innowacyjnego produktu. Filtry niemieckiej produkcji Ahlstrom-Munksjö zapewniają 99% filtracji zgodnie ze standardami spełnianymi przez maski chirurgiczne – EN14683:2019 Typ I i II.

Świadomość ekologiczna

BUFF® jest marką odpowiedzialną i świadomą ekologicznie. Nieustannie doskonali i rozwija swój park maszynowy, tak aby jej działalność nie miała negatywnych skutków dla środowiska. Wełna merino pochodzi z Nowej Zelandii, gdzie w zgodzie z naturą żyją owce merynosowe, z których pozyskiwany jest surowiec najwyższej jakości. Dostawcami pozostałych surowców są Gore®, Primaloft®, 3M®, Polartec® – wiodące marki w swojej dziedzinie. Zużyte farby wodne BUFF® przetwarza i utylizuje w swojej fabryce. Na mikrofibrę z łatwością można nanieść dowolny nadruk metodą sublimacyjną. Pozwala ona na rzeczywiste i dokładne odwzorowanie nawet bardzo skomplikowanych projektów. 100% papieru potrzebnego do druku sublimacyjnego i produkcji opakowań pochodzi z recyklingu. Dzięki korzystaniu z nowoczesnych technologii i rozwiązań bezpiecznych dla środowiska ORIGINAL BUFF SA dba o to, aby świat był lepszym miejscem do życia.

 

Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu Gifts Journal Polska. Do pobrania TUTAJ.