Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Nowa konstrukcja opatentowanych głowic do maszyn hafciarskich Richpeace

28.01.2013

System przekazywania nici w maszynach hafciarskich jest jednym z kluczowych elementów które mają bezpośredni wpływ na jakość, precyzję i estetykę wzoru, loga wykonanego technologią haftu komputer.
Marka Richpeace opracowała i opatentowała nową głowicę do maszyn hafciarskich.
Głowica jest wykonana  z poliksymetlanu (w skrócie POM) , który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością , twardością i sztywnością co znaczący wpływ na przekazywanie nici hafciarskiej.
W nowej konstrukcji znalazł miejsce również system smarowania nici który umożliwia pracę z nićmi metalicznymi, nićmi o dużych oporach tarcia jak i nićmi które straciły swoje fabryczne właściwości. Nowy system czujników zrywu nici został zamontowany na łożyskach igiełkowych co pozwala na swobodny przepływ nici i dokładną detekcję zerwania się nici. Nowością są również wskaźniki oporu, które pozwalają perfekcyjnie wyregulować opór nici dla każdego ich rodzaju i wszystkich głowic w maszynie. Dodatkowo zamontowano system klipsów uniemożliwiający wysuwanie się nici z rolek. Operator maszyny jest informowany o zerwaniu za pomocą jasnego systemu diod, co znacząco ułatwia prace.
Nowa konstrukcja współpracuje z maszynami jednogłowicowymi jak i wielogłowicowymi.
Dzięki tym innowacyjnym, nowatorskim rozwiązaniom w znacznym stopniu została poprawiona jakość haftu w porównaniu do głowic konwencjonalnych.

Producent: Richpeace