Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Niezbędniki na budowie

10.02.2020

Fenomenem ostatnich lat jest dla mnie branża budowlana, która mimo głosów o spowolnieniu zdaje się nie zwalniać w swoich inwestycjach. Nie widać końca realizacji prac, gdziekolwiek jedziemy w nowe czy stare miejsce, możemy zaobserwować, że stale powstają nowe budynki mieszkalne, markety, domy jednorodzinne czy wielorodzinne, zauważamy renowację starych obiektów i ciągłą modernizację dróg, a osiedla w niektórych miejscach rosną jak grzyby po deszczu.

 

Mając osobiście do czynienia z nadzorem budowy i branżą budowlaną oraz „Panami Majstrami”, przekonałam się, że w codziennej pracy na budowie, poza maszynami, urządzeniami i narzędziami niezbędnymi do pracy, również pewne drobne gadżety są niezastąpione. Jedno jest pewne – te artykuły na budowie z reguły ulegają szybszemu zużyciu, zagubieniu czy zniszczeniu w porównaniu z tymi, jakich używamy w naszych domach. Praca na budowie jest specyficzna, dynamiczna, wymagająca skupienia, ale też męcząca fizycznie. Stąd też niezbędniki na budowie są proste, może niekoniecznie designerskie, ale za to wykonane z bardziej odpornych materiałów, a wiadomo, że każdy fachowiec wiele z nich musi mieć pod ręką. Ołówek budowlany różni się od tego, którym piszemy w domu, i też jego żywotność jest krótka. Może w każdej chwili zostać zasypany piaskiem lub zalany betonem. Niezwykle praktyczna i niezastąpiona jest oczywiście odzież robocza wykonana z mocnego i trwałego materiału z dużą liczbą kieszeni, gdzie można schować miarę, notes czy śrubokręt. Najbardziej wykorzystywaną rzeczą na budowie są chyba rękawiczki, które niestety bardzo szybko się niszczą i zużywają, dlatego fachowcy zawsze mają dodatkowe zestawy przygotowane na każdy dzień.

 

Wielu fachowców wozi ze sobą również specjalny zestaw muzyczny, by umilić sobie pracę na budowie – jest to zwykle radio przenośne z głośnikami, które jest niczym „rycerz w zbroi” i nawet spadająca cegła nie ma z nim szans. Na budowie również ważne jest zabezpieczenie telefonu, udaje się to dzięki pancernym obudowom na telefon. Tego typu odporne etui zabezpiecza telefon przede wszystkim w razie upadku z wysokości, przed pyłem, kurzem czy różnicami temperatur.

 

A czym nagradzani są sami fachowcy? Bardzo często zdarza się, że za większe zakupy budowlane otrzymują oni gadżety w prezencie dla całej ekipy budowlanej. Są to np. ubrania robocze, takie jak kombinezony typu ogrodniczki, czy zestawy, koszulki, polary, notesy, kaski, czapki, miary, ołówki i długopisy, drobne narzędzia czy kalendarze, jak to się składa na tę porę roku. Oczywiście wszystkie produkty są obrandowane logo dostawcy czy producenta, czyli np. dostawcy okien, kominów. Niektóre firmy produkujące konkretne wyposażenie lub elementy wykończenia domów dołączają do zakupionych pakietów narzędzia czy klucze ułatwiające majstrom montaż danych produktów, np. artykułów sanitarnych. Tak naprawdę notes, ołówek i miara są najbardziej cenionym gadżetem przez tę grupę, ponieważ fachowcy muszą sami dokonywać obliczeń i pomiarów na bieżąco, na żywym organizmie, jakim jest plac budowy.

 

Fachowcy czy mniejsze firmy budowlane, które robią bardzo duże zakupy w marketach budowlanych, otrzymują poza upustami również wiele upominków, w tym drobne elektronarzędzia, małe wkrętarki, szlifierki kątowe czy wózki narzędziowe, są to przeważnie produkty markowe, np. Bosch czy Stanley. Często również dodawane są gratisy w postaci produktów, które i tak każdy budowlaniec musi zakupić. Z kolei od firm zapewniających konkretne usługi zdarza się również bonus w postaci wykonania jakiejś usługi.

 

Kończąc dzisiejsze rozważania, niezaprzeczalnie z grupy przedmiotów codziennego użytku każdemu majstrowi przyda się również porządny ceramiczny lub termiczny kubek do mocnej kawy i najlepiej sztućce 3 w 1 🙂