Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

MISTRZOWIE LASERA 2018 – konkurs organizowany przez COLOP Polska

29.10.2018

COLOP Polska ogłasza konkurs MISTRZOWIE LASERA 2018.Zadaniem uczestników jest wykonanie ploterem laserowym CO2 dekoracji świątecznych z drewna lub sklejki.

 

Firma zaprasza wszystkich właścicieli lub użytkowników lasera do udziału w konkursie na najpiękniejsze realizacje wykonane laserem. Uczestnicy mogą wybrać jedną z dwóch kategorii:

 

  • KATEGORIA I – najpiękniejsze realizacje oceniane na podstawie wysłanych oryginałów.

  • KATEGORIA II- najpiękniejsze realizacje oceniane na podstawie wysłanych zdjęć.

    Niezależnie od wybranej kategorii, zadanie należy wykonać ploterem laserowym CO2 stosując drewno lub sklejkę. Ponieważ tematem konkursowym są dekoracje świąteczne organizator przewiduje możliwość zdobienia wykonanych prac w dowolny sposób. Dekoracje natomiast obejmują szeroki zakres możliwości. Mogą one uwzględniać zarówno ozdoby na stroik czy choinkę, ale także mogą być elementem użytkowym wykorzystywanym na świątecznym stole, dołączanym do opakowania prezentowego czy dekoracji domu lub innego budynku.

 

Zachęcamy do poszukiwań pomysłów gdyż wiemy jak szerokie możliwości zapewnia technologia laserowa, która stale się rozwija i nabiera różnych form. Stopień wykorzystania laserów CO2 zarówno przez firmy jak i uczelnie wzrasta w szybkim tempie. Poziom precyzji i nowe pomysły operatorów także zmieniają się z roku na rok.

Dlatego też COLOP Polska zaprasza wszystkich, którzy pracują na dowolnym ploterze CO2 do pokazania swoich umiejętności. Udział w konkursie daje szansę zarówno na zdobycie nagród rzeczowych, zdobycie prestiżowego tytułu MISTRZ LASERA, ale też pozwala na szeroką promocję firmy lub organizacji.

 

Nagrody

Nagrody obejmują zarówno akcesoria szczególnie przydatne w pracy operatora lasera, jak i te bardziej neutralne w postaci bonów prezentowych marki Apart czy Wittchen. Na ręce zwycięzców obydwu kategorii trafi oprogramowanie 1-Touch Laser Photo, które pozwala na bardzo szybką obróbkę zdjęć, przeznaczonych do grawerowania na takich materiałach jak: drewno, laminat czy kamień. Drugie miejsce zostanie nagrodzone matą adhezyjną niezwykle ułatwiającą uzyskanie doskonałych efektów obróbki na trudnych materiałach takich jak folia czy papier. Trzecie i czwarte miejsce zostaną nagrodzone bonami upominkowymi znanych marek: Wittchen i Apart. Jury wyłoni łącznie 8 najlepszych uczestników: czterech w kategorii I i czterech w kategorii II. Oprócz nagród rzeczowych laureaci zdobędą także certyfikat potwierdzający tytuł MISTRZ LASERA 2018. Organizator zapewnia także szeroką promocję laureatów zarówno na swoich stronach internetowych, kanałach Social Media, ale także dzięki współpracy z prestiżowym gronem partnerów – finaliści zdobędą promocję w najlepszych portalach branżowych.

 

Jury


Oceny nadesłanych prac podejmą się specjaliści różnych dziedzin, zgodnie z tym że MISTRZ LASERA łączy w sobie zarówno doskonały zmysł techniczny jak i talent artystyczny. Dodatkowo, nie sposób ominąć aspekt ekonomiczny. Dlatego do współpracy zaprosiliśmy:
– Dr hab. Andrzej Grabowski – Instytut Fizyki, Inżynieria materiałowa, Politechnika Śląska.
– Mgr Hubert Albertusiak – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie.
– P. Dorota Matczak – Studentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

 

Kryteria oceny


Nadesłane prace, spełniające warunki regulaminowe będą ocenianie pod kątem takich cech jak: pomysłowość, walory artystyczne, umiejętności techniczne, ekonomiczność wykonania – w rozumieniu między innymi poprzez dbałość o minimalizację odpadów.


Kalendarium konkursu

 

19 października 2018 r. do 17 grudnia 2018 r. – przyjmowanie prac

18 grudnia 2018r. – prace Komisji,

19 grudnia ogłoszenie wyników na stronie internetowej Organizatora: www.lasery.pl/konkurs