Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Kubek reklamowy

04.05.2021

Joanna Kłossowska

 

Rynek upominków reklamowych oferuje niemal niezliczone pomysły na to, jak zaskoczyć i czym obdarować pracownika czy partnera biznesowego. Od klasycznych gadżetów po wymyślne akcesoria, które ułatwiają pracę i umilają czas – każdy na pewno może wskazać kilka swoich ulubionych typów. Bez wątpienia wśród nich znajdują się kubki reklamowe, które od lat zajmują miejsce w ścisłej czołówce na podium. To również najczęstszej wyszukiwany produkt na platformie www.esbook.eu. Zobaczmy, jakie rodzaje i nowości prezentują dostawcy artykułów promocyjnych.

 

Wykonany z porcelany new bone china kubek CAMP, który prezentuje firma Mart Ceramic, stylizowany jest na tradycyjną emalię. Dostępny jest w 24 podstawowych kolorach, a jego krawędź może być wykończona dowolnym kolorem. Odporność na mycie w wysokich temperaturach (również w zmywarkach) zawdzięcza nadrukom ceramicznym, które wypalane są w temperaturze 800 st. Celsjusza. Firma Mart Ceramic oferuje również malowanie kubków na wybrany kolor Pantone.

 

Premier Group przedstawia kubek Icony, zwycięzcę w konkursie Red Dot 2020, który idealnie sprawdza się na wycieczki w zimne regiony. Produkt ten zrobiony jest ze stali nierdzewnej w systemie podwójnych ścianek. Próżniowa izolacja zapewnia utrzymanie ciepłej kawy przez więcej niż 4 godziny. Icony wyposażony jest w przezroczyste wieczko, dzięki któremu można kontrolować, ile napoju jeszcze zostało. Kubek posiada zamykanie w postaci zasuwki, które jest nie tylko eleganckie, ale również dobrze zabezpiecza przed rozlaniem. Dostępny w dwóch kolorach, oryginalnym stalowym oraz czarnym, może być udekorowany logo firmy dzięki metodzie laserowego grawerunku.

 

Firma MAXIM Ceramics prezentuje z kolei… magiczny kubek. Model LATTE MAGIC MATT przystosowany jest do nanoszenia projektów, które ujawniają się pod wpływem ciepła. Matowa powierzchnia na zewnątrz, gdy jest zimna, świetnie ukrywa grafikę, aby już po chwili – podczas nalewania gorącego napoju – stopniowo odsłaniać ją w pełnej krasie. Kubek o pojemności 300 ml wykonany jest z matowej ceramiki, a oprócz nadruku magicznego MAXIM proponuje również wykonanie jednokolorowego nadruku dodatkowego, który widoczny jest przez cały czas. Dzięki temu LATTE MAGIC MATT staje się jeszcze atrakcyjniejszym upominkiem reklamowym.

 

Ciekawą opcję zdobienia przedstawia również firma AVANT – poza standardowymi kolorami możliwe jest wykonanie złotych i srebrnych nadruków na kubkach. Oba występują w wersji „metalic” i w wersji błyszczącej. Nadruki srebrne wykonywane są platyną, a złote przy użyciu 24-karatowego złota. Ponadto wszystkie produkty, jakie oferuje AVANT, dostępne są w wersji dwukolorowej – kubki i inne produkty mogą być malowane z zewnątrz lub wewnątrz na dowolny kolor. Jest to bezpieczny, zautomatyzowany proces, a do malowania wykorzystywane są farby ceramiczne – odporne na ścieranie i mycie w zmywarkach.

 

Konsumenci coraz częściej szukają także produktów, które wpisują się w trendy eko. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Rainbowcups proponuje biodegradowalny, termiczny kubek papierowy, który ma nie tylko walory praktyczne, ale też wyróżnia się estetyką. Dobrą izolację ciepła zapewnia specjalna budowa i komora z powietrzem. Dzięki niej papierowe kubki dwuwarstwowe używane są m.in. w gastronomii do serwowania gorących napojów na wynos. Produkty Rainbowcups sprawdzają się także w różnego rodzaju akcjach reklamowo-marketingowych, w komunikacji z klientami na targach i eventach, czy z uczestnikami szkoleń. Prezentowany na stronie www.rainbowcups.eu termiczny kubek BIO ma 400 ml pojemności i można na nim wykonać nadruk indywidualny.

 

Różnorodność produktów reklamowych, w tym i samych kubków, pozwala wybrać coś idealnie dostosowanego do okazji. Tego typu upominek świetnie sprawdza się zarówno w sferze biznesu – np. w ramach podziękowania dla współpracowników, jak i w roli prywatnego prezentu dla bliskiej osoby. Niezastąpione na wszelkiego rodzaju konferencjach, eventach i imprezach promocyjnych – kubki reklamowe cały czas będą miały swoje miejsce wśród najchętniej wybieranych gadżetów. Zmieniają się jedynie technologie produkcji, sposoby nadruku i design, którymi producenci oraz dystrybutorzy upominków nieustannie nas zaskakują.

 

 

Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu Gifts Journal Polska. Do pobrania TUTAJ.