Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Jak zmienią się rynki druku cyfrowego i offsetowego?

08.05.2019

Original text: How is the digital and offset printing markets going to change?

Smithers Pira opublikował nowy raport The Future of Digital Versus Offset Printing do 2024 roku, który daje wyjątkowy wgląd w cyfrowy i analogowy druk offsetowy w ciągu najbliższych pięciu lat.

Globalny rynek druku maleje pod względem wielkości, ale rośnie wartość w okresie 2014-2024. Wynik mierzony w miliardach wydruków A4 (lub ekwiwalentów) wyniósł 49 973 w 2014 r. I przewiduje się, że spadnie bardzo nieznacznie do 49 654 do 2024 r. Pod względem wartości, produkcja drukowana rośnie z 767,4 mld USD w 2014 r. Do 862,7 mld USD w 2024 r. – CAGR 1,18%.

Wydruk działa

Średnia wartość druku na wydruk A4 będzie nieznacznie wzrastać w ciągu dziesięciu lat, w wyniku zmian w mieszance produktów i zastosowanych procesów drukowania. Zarówno produkcja druku analogowego, jak i cyfrowego staje się coraz bardziej wydajna, co przyczynia się do poprawy kosztów jednostkowych. Ponadto rosnące możliwości w zakresie drukowania krótkoterminowego i związanych z nim procesów przetwarzania danych wyjściowych prowadzą do poprawy wydajności łańcucha dostaw, w której produkcja druku jest ściśle dopasowana do popytu.

Rola druku zmienia się, a główną dynamiką jest wpływ internetu i łączności mobilnej na sposób, w jaki zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne komunikują się i uzyskują dostęp do informacji. Ma to wpływ na każdy segment tradycyjnego biznesu poligraficznego i zmienia oczekiwania dotyczące tego, co jest dopuszczalne w odniesieniu do szybkości, trafności i stopnia interaktywności informacji, niezależnie od użytego medium.

Ten trend jest najbardziej rozpowszechniony w cyfrowych systemach atramentowych i tonerowych – ale większa automatyzacja jest również widoczna w najnowszej generacji pras analogowych.

Oprócz dynamiki sektorów rynku końcowego, poprawa wydajności produkcji druku w połączeniu ze zwiększonym naciskiem na zarządzanie łańcuchem dostaw – lepsze prognozowanie popytu w połączeniu z produkcją just-in-time – zmniejszyły ogólną stratę na rynku druku.

Analogowe a cyfrowe

Druk analogowy wzrośnie w latach 2014–2024 z 664,3 mld USD w 2014 r. Do 681,7 mld USD. Wzrost ten wynika głównie ze wzrostu druku fleksograficznego i wklęsłego w zastosowaniach opakowaniowych oraz rosnącego popytu w krajach rozwijających się, głównie w Azji.

Przez cały okres prognozy Smithers offsetowy druk lito pozostanie dominującą technologią druku pod względem wartości i objętości. Jego wartość spadnie jednak z 355,3 mld USD w 2014 r. Do 314,5 mld USD do 2024 r. Znaczne obniżenie popytu na długie serie gazet, książek, czasopism, katalogów, broszur i katalogów prowadzi do zmniejszenia popytu na druk offsetowy w technologii heatset i coldset. .

Druk offsetowy arkuszowy zwiększy się skromnie z 183,7 mld USD w 2014 r. Do 192,6 mld USD w 2024 r. W przeciwieństwie do offsetowego sektora druk cyfrowy znacznie wzrósł z 103,1 mld USD w 2014 r. Do 180,9 mld USD w 2024 r. W ramach cyfrowego druku atramentowego napędzane są wszystkie prognozować wzrost w latach 2019-2024, jako plateau przychodów z elektrofotografii w tym okresie.

Rośnie również sektor „Inne” druku analogowego. Sektor ten obejmuje szereg procesów drukowania, w tym suchego offsetu, wklęsłodruku stosowanego w pojemnikach i puszkach do pakowania, termotransferu, stosowanych w etykietach i metkach itp.

Przyszłość druku cyfrowego i offsetowego do 2024 r. Zapewnia szczegółową analizę danych z rynku globalnego.

Źródło:
Smithers Pira
www.smitherspira.com