Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Gravotech prezentuje nowe logo.

16.10.2012

Po kilku latach poszukiwania możliwie najlepszych rozwiązań biznesowych spółka się zreorganizowała, aby lepiej spełniać wymagania swoich klientów. Oferta grupy Gravotech obejmuje teraz 4 marki: Gravograph, Technifor, Propen i Type 3.Warto podkreślić, że już w 1982 roku firma wprowadziła sterowanie komputerowe, w 1986 roku wdrożyła technologię  mikroudarową, w 1994 r. grawerowanie laserowe, a w 1996 r.  oprogramowanie GravoStyle.

Historia sukcesu Gravotech rozpoczęła się w 1938 roku wraz z powstaniem firmy New Hermes w USA , która ostatecznie stała się firmą Gravograph w Europie w 1950 r. W 2003 do grupy dołączył Technifor, a wkrótce potem Vision Numeric, twórca oprogramowania Type3 i 3Design. Gravotech zawsze wyróżniał się swoim dążeniem do innowacji i chęcią stałego rozwoju na rynku miedzynarodowym. Jego globalny zasięg wciąż się rozszerza – w październiku w Dubaju zostanie otwarty 29 oddział firmy.

Roczne przychody wzrosły o 11,5 % w 2011 r., a 86 % sprzedaży jest realizowana na rynkach zagranicznych. Gravotech jest obecnie bezdyskusyjnym, światowym liderem w zakresie trwałego znakowania, który zatrudnia 900 pracowników i jest obecny w ponad 100 krajach, zarówno bezpośrednio, jak i poprzez sieć spółek zależnych i dystrybutorów. „ Nie mamy konkurenta w naszej branży, który byłby porównywalny pod względem wielkości i mógł zaoferować taką samą różnorodność rozwiązań, zapewniając wszędzie identyczny poziom usług” – mówi Gérard Guyard, prezes grupy. Obecnie na całym świecie użytkuje się ponad 200 000 maszyn Gravotech w 60 000 firm.

Grupa Gravotech specjalizuje się w trwałym znakowaniu a jej zakres wyposażenia wykorzystuje
cztery podstawowe technologie: grawerowanie laserowe i mechaniczne, żłobienie oraz grawerowanie mikroudarowe. Uzupełnieniem tych technologii jest szeroki zakres materiałów do grawerowania i innych kompatybilnych materiałów eksploatacyjnych.

Cztery marki grupy Gravotech zaspokajają wszelkie potrzeby w zakresie trwałego znakowania:
-Gravograph to światowy lider w grawerowaniu laserowym i mechanicznym, a jego rozwiązania są stosowane w zakresie personalizacji przedmiotów, identyfikacji, oznakowania oraz produkcji części precyzyjnych.
-Technifor specjalizuje się w trwałej identyfikacji produktów poprzez znakowanie i kodowanie
wykonywane bezpośrednio na częściach. Marka, która jest światowym liderem w zakresie technologii znakowania mikroudarowego, oferuje także rozwiązania laserowe i żłobiące dla potrzeb znakowania przemysłowego .
-Propen jest dystrybutorem Grupy zapewniającym proste rozwiązania znakujące, które nie wymagają integracji. Ponad 300 dystrybutorów wspiera 28 oddziałów, aby lepiej zaspokajać potrzeby swoich klientów.
-Type 3 oferuje oprogramowanie CAD-CAM, specjalnie zaprojektowane dla przemysłu
jubilerskiego i branż artystycznych.

Obecność firmy Gravotech jest zauważalna w niemal wszystkich obszarach naszej aktywności – od samochodów, poprzez samoloty aż do breloków do kluczy. Producenci dóbr luksusowych tacy jak Jaeger Lecoultre, Diageo -Johnnie Walker, Mont Blanc oraz Estee Lauder również zwracają się do grupy w celu znalezienia optymalnego rozwiązania do grawerowania swoich produktów. Jeśli z jakiegoś powodu standardowe rozwiązanie nie spełnia wymagań klienta, dedykowane zespoły Gravotech mogą dostosować rozwiązanie według szczegółowej specyfikacji użytkownika. Gravotech w ciągu swej historii przedstawił innowacyjne rozwiązania do zastosowań przemysłowych stanowiących znaczące wyzwania – takie jak system znakowania VIN dla dużego producenta samochodów oraz indywidualny system znakowania dla wielkiej korporacji produkującej kosmetyki.

Synergia technologii
Przez blisko 10 lat priorytet stanowiło scalenie najlepszych technologii i usług grupy tak, aby móc zaproponować klientom optymalny poziom wsparcia i najbardziej innowacyjne produkty – obecnie techniczny know-how każdej marki wspiera pozostałe. Trzy kroki integracyjne zostały wdrożone bądź są na ukończeniu – pierwszym z nich było scalenie sprzedaży i obsługi każdej marki. Drugim było otwarcie trzech centrów usługowych, dystrybucyjnych i montażowych – w Atlancie dla Ameryki Północnej, w Szanghaju dla całej Azji oraz w Troyes dla Europy i Afryki Północnej.

Trzecim krokiem jest konsolidacja wszystkich prac badawczo-rozwojowych w głównym centrum we Francji oraz w pomocniczym w Chinach. Celem jest praca nad synergią technologii, skupioną na dwóch kluczowych punktach. Po pierwsze, technologia laserowa stanowi dla grupy Gravotech priorytet strategiczny. Po drugie, firma wdraża spójne rozwiązania programowe dla wszystkich grup produktów. W tym celu Gravotech połączył swój najlepszy know-how, co umożliwiło zaoferowanie rozwiązań o najwyższej wydajności dla technologii 2D/3D oraz laserów światłowodowych, CO2 i YAG . Budżet na badania i rozwój wciąż stanowi 5% całkowitej sprzedaży Grupy pomimo międzynarodowego kryzysu gospodarczego. „Innowacja oraz jakośc naszych usług i rozwiązań stanowią główny punkt naszej strategii” – podkreśla Franck Rivet, wiceprezes grupy.

Znaczące korzyści dla klientów
Rozwiązania Gravotech są bardzo zróżnicowane i przeznaczone zarówno dla gigantów branży
motoryzacyjnej, producentów luksusowych kosmetyków i wyrobów skórzanych jak i małych punktów oferujących usługi grawerskie. Około 60 000 tysięcy klientów spółki w ponad 100 krajach korzysta z zaawansowanych technologii i usług grupy Gravotech, których nikt inny nie jest w stanie im zapewnić:
 – szeroki zakres produktów Gravotech pozwala zaoferować technologie najlepiej dopasowane
do potrzeb klientów. „ Innymi słowy nie próbujemy sprzedawać jedynej technologii jaką posiadamy!„ – mówi Gerard Guyard.
-Gravotech oferuje ten sam wysoki standard jakości obsługi i wsparcia wszystkim swoim klientom. Ponadto spółka nie jest jedynie dostawcą maszyn ( generują one 50% przychodów Gravotech), ale oferuje także oprogramowanie, usługi i materiały eksploatacyjne. „ Jesteśmy tak zorganizowani, aby móc dostarczać cały zakres naszych produktów i oferować taką samą obsługę w 30 krajach„ – dodaje Franck Rivet
– Grupa Gravotech oferuje rzeczywistą spójność, zwłaszcza w zakresie programów i firmware’u,
która pozwala klientom zmieniać technologię znakowania z jednej na drugą przy jednoczesnym zachowaniu swoich danych produkcyjnych. Gravotech pracuje z największymi światowymi korporacjami, których zakres potrzeb obejmuje zarówno grawerowanie jak i trwałą identyfikację i śledzenie produktów.

Nowa Grupa Gravotech może sprostać wszystkim tym wymaganiom, czyniąc działalność swoich
klientów bardziej opłacalną i dając im przewagę konkurencyjną.

Kluczowe fakty:
– dwucyfrowy wzrost od trzech lat z rzędu pomimo międzynarodowego kryzysu ekonomicznego
– cztery nowe oddziały w ciągu 2 lat
– od dekady budżet na badania i rozwój stanowi 5% rocznego obrotu
– możliwość globalnej obsługi klientów dzięki sieci 29 oddziałów i ponad 300 dystrybutorów