Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Gifts of The Year 2013- Nowości na celowniku

25.10.2012

RemaDays Warsaw to obecnie najpopularniejsze targi w Europe Środkowo- Wschodniej. Skupiają wokół siebie dużą część branży upominków reklamowych. Impreza od lat cieszy się uznaniem wśród profesjonalistów, którzy doceniają jej walory organizacyjne oraz dążenie twórców do scalania sektora na wszystkich możliwych płaszczyznach. Organizator targów RemaDays Warsaw, wraz z kwartalnikiem Gifts Journal, chcą za pomocą konkurs Gifts of the Year promować nowości produktowe. 

Jak szybko i skutecznie wejść na rynek z nowymi produktami? Organizatorzy Gifts of The Year uważają, że trudno o lepsze dotarcie do branży, niż prezentacja swoich produktów w  konkursie.  Jego formuła jest bardzo prosta. Mogą w nim wziąć udział nowości produktowe wszystkich wystawców targów RemaDays Warsaw. Nagrody są przyznawane zarówno przez zwiedzających jak i firmy z branży reklamowej, taki podział umożliwia zweryfikowanie zapotrzebowania na produkt zarówno ze strony profesjonalistów mających do czynienia z upominkami na co dzień, jak i klientów końcowych, którzy oceniają produkty w inny sposób.

Zgłaszając gadżety do konkursu należy przyporządkować go do jednej z siedmiu  kategorii cenowych. 

Produkty masowe – do kwoty 1,50 zł
Produkty impulsowe – do kwoty 5 zł
Produkty wzmacniające markę – do kwoty 25 zł
Produkty promocyjne – do kwoty 50 zł
Produkty Premium – do kwoty 150 zł
Produkty De Luxe – do kwoty 500 zł
Produkty Top Exclusive – powyżej kwoty 500 zł 

Dzięki zadeklarowanym przedziałom cenowym głosujący mogą szybko odnaleźć produkty, które spełniają ich oczekiwania finansowe, co znacząco ułatwia odnalezienie poszukiwanych produktów.
Gadżety zgłoszone do konkursu do 31.12.2012 biorą udział w głosowaniu wśród firm z branży reklamowej, które wedle własnych kryteriów oceny dokonują wyboru najbardziej interesujących ich przedmiotów. Dziesięć najpopularniejszych  gadżetów z każdej kategorii cenowej zostanie zaprezentowanych na targach RemaDays Warsaw. 

W każdej kategorii cenowej zostaną przyznane trzy miejsca i trzy wyróżnienia, które zostaną wręczone pierwszego dnia targów. Zwiedzający natomiast będą mięli okazję wybrania zwycięzców w trzech dodatkowych kategoriach spośród  70 najwyżej ocenionych przez firmy produktów i 10 wybranych przez redakcję. 

TopDesign jest nagrodą dla najlepiej zaprojektowanych upominków. Liczy się tu przede wszystkim estetyka, jakość oraz trwałość wykonania produktu. Organizatorzy konkursu zauważyli, że każdego roku rośnie grupa agencji reklamowych poszukujących przede wszystkim najciekawszych rozwiązań designerskich. Branża także dostrzega ten trend, zatem na rynku pojawia się coraz więcej spójnych serii gadżetów. Wzornictwo  zyskuje również w oczach klientów końcowych, którzy swoje poszukiwania stylowych gadżetów z pewnością rozpoczną od firm nagrodzonych w tej kategorii. 

TopIdea to propozycja dla najbardziej kreatywnych twórców. Nagrody zdobędą tu przede wszystkim dostawcy, którzy zaprezentują gadżety przemyślane i zaskakujące pod względem użyteczności. Pomysłowość twórców nie zna granic, dlatego warto docenić tych, którzy poświęcają swój czas na wymyślanie najciekawszych rozwiązań. Dla branży upominków reklamowych ważne jest, by klient końcowy postrzegał ją jako pełną świeżego i kreatywnego podejścia dla ludzkich potrzeb.

TopFun jest nagrodą dla upominków najzabawniejszych. Dedykowana jest dla wszystkich, którzy przede wszystkim cenią sobie uśmiech na twarzy klienta. Będzie też wskazówką gdzie szukać gadżetów z „wbudowanym” dowcipem. Firmy i korporacje dostrzegają potrzebę tworzenia zabawnych kampanii reklamowych opartych o gadżety. Maskotki Małego Głoda oraz Serca i Rozumu są najlepszym przykładem na skuteczność takiego przekazu. Dobry upominek to również pretekst do do interakcji z klientem. W połączeniu z social media lub innymi formami reklamowymi gadżety potrafią działać cuda. 

 
W głosowaniu wśród zwiedzających wezmą  udział również produkty, które otrzymają dziką kartę od  magazynu Gifts Journal. Redakcja planuje  przyznanie 10 dzikich kart, w szczególności dla upominków, które  nie zostały jeszcze wdrożone do masowej produkcji, lub takich które ze względu na swoje walory warto polecić branży. Wybór redakcji będzie także wyborem czytelników Gifts Journal.

Firmy nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu przyznają że tytuł Gifts of The Year znacząco ułatwił im wprowadzenie produktu na rynek. Terminarz Przebiegu konkursu zostanie opublikowany już wkrótce.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu