Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Ekologiczna misja Allbag

04.10.2019

 

Allbag to firma z misją. Staramy się nie tylko prowadzić biznes, ale robić to w sposób zrównoważony, odpowiedzialny społecznie i z korzyścią dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Podejmujemy działania by edukować społeczeństwo w zakresie ekologii i konieczności zmniejszania odpadów foliowych. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach to nie brak dostępności produktów proekologicznych, ale właśnie świadomość społeczna jest głównym problemem w kwestii eliminacji odpadów. To ludzie muszą zacząć zdawać sobie sprawę, że ich jednostkowe wybory mają wpływ na życie ogółu oraz jego jakość.

 

Przede wszystkim świecimy przykładem

We wrześniu tego roku cała firma przeniosła się do nowoczesnego i energooszczędnego budynku w którym mieszczą się biura, szwalnia, drukarnie i magazyny. Cały budynek został przemyślany i zaprojektowany tak aby był jak najbardziej ergonomiczny oraz funkcjonalny. Ocieplenie, układ budynku, rolety i zautomatyzowane sterowanie zużyciem paliwa zostały dobrane w taki sposób, aby do atmosfery emitowanych było jak najmniej szkodliwych spalin. Budynek wyposażony jest również w panele fotowoltaiczne i rekuperacje . W przestrzeniach biurowych powietrze oczyszcza i odświeża leśny mech wkomponowany w blaty oraz obrazy ścienne zamieszczone w biurach, toaletach i na korytarzach. Wszystko po to aby tworzyć firmę przyjazną środowisku oraz stworzyć pomieszczenia w których pracownicy będą mogli wykonywać swoje zadania w komfortowych warunkach.

 

Zmniejszanie odpadów

Również w tym roku podjęliśmy decyzję, aby zaangażować się w działania skłaniające do maksymalnej minimalizacji odpadów w środowisku. Do oferty wprowadzamy produkty zgodne z zasadami ZeroWaste. Chcemy przyczynić się do zmniejszenia zużycia jednorazowych opakowań. W naszej ofercie znajdziecie już siatki na owoce – tak zwane paryżanki – w które zapakujecie owoce i warzywa podczas zakupów w supermarkecie, rezygnując tym samym z foliowych zrywek. Wprowadzamy worki na chleb i pieczywo, wykonane z naturalnych materiałów oraz opakowania na pozostałe produkty spożywcze, a także inne produkty wielokrotnego użytku.

 

Edukacja ekologiczna

Najważniejsze w całym procesie jest przekonanie konsumenta do wartości płynącej z rezygnacji z jednorazowych opakowań. Oprócz kwestii ekologicznych warto podkreślać oszczędności, które uzyska konsument angażując się w ideę ZeroWaste. Rezygnując z zakupu toreb foliowych można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych rocznie, oszczędzamy również na opłatach za śmieci – pamiętajmy, że opłaty za gospodarowanie odpadami będą nieustanie rosły. Do wielu konsumentów przemawia również fakt, że bycie eko jest po protu modne.

Nasze ekologiczne rozwiązania możecie śledzić w mediach społecznościowych pod hasztagiem #dobrzebyceko.

 

Allbag

Alicja Sewera-Niesyty

biuro@allbag.pl