Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

EKO-Opakowanie na produkty kosmetyczne dla dzieci

07.10.2011

Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację, to kot Karo jest w tym specjalistą: „Kiedy łapki są klejące – wie to również każde dziecko – nie można ich schować do kieszeni, tylko należy je wcześniej dokładnie umyć”. W ten sposób reklamowana jest nowa seria ekologicznych kosmetyków dla dzieci, której producentem jest heidelberska firma Tinti GmbH & Co. KG, specjalizująca się w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych i uprzyjemniających kąpiel.

Kartonowy zamek rycerski

Grupa STI realizuje serię opakowań z dodatkową funkcją użytkową przeznaczonych na ekologiczne kosmetyki dla dzieci.

Opakowanie na kosmetyki dla dzieci, zaprojektowane przez Grupę STI wspólnie z firmą Tinti, składa się z osłonki produktu i wysztancowanego futerału w kształcie baszty. Poszczególne pudełka są tak zaprojektowane, aby mogły tworzyć z każdym kolejnym opakowaniem z osobna strukturę zamku. W celu zabezpieczenia produktów podczas transportu, projektanci Grupy STI wybrali formę szkatułki, która również może być ciekawym elementem wystroju pokoju dziecięcego.

Odpowiednio do wysokiej jakości marki kosmetyków naturalnych zawierających składniki z kontrolowanej uprawy ekologicznej, seria opakowań realizowanych dla firmy Tinti została wyprodukowana z opatrzonego certyfikatem FSC
i zrecyklingowanego materiału. Tym samym Grupa STI przyczynia się do zapewnienia trwałości gospodarki leśnej i ochrony środowiska naturalnego.

Pielęgnacja sprawia przyjemność
Nawilżane chusteczki, mydło, żel pod prysznic, sól do kąpieli dla łazienkowych nurków, czy też szampon do włosów dla rycerzy i księżniczek – stosowanie każdego kosmetyku sprawia ogromną przyjemność, a z kolejnym nowo nabytym produktem rośnie również domowy gród rycerski.
Oczy dziecka się śmieją

Wiodącym motywem graficznym serii był kot Karo – animator dla małych myjących się kotków. Poszczególne elementy serii zostały ze sobą optymalnie zharmonizowane, wnosząc żywe kolory do pokoju dziecięcego.