Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Drukuj na bawełnie z Chromablast-R

29.01.2013

Na polskim rynku pojawiła się nowa technologia do wykonywania nadruków na bawełnie. Chromablast-R została stworzona przez firmę Sawgrass Technologies.
Technologia umożliwia wykonanie nadruku bezpośrednio na bawełnie, co stanowi unikalną przewagę nad metodą sublimacji. Natomiast sekret samej technologii tkwi w opatentowanej formule chemicznej reakcji pomiędzy tuszem, a materiałem bawełnianym, która następuje w momencie wgrzewania pod prasą termo transferową. Wtedy to tusz Chromablast-R, przeniesiony przy użyciu specjalnego papieru Chromablast, łączy się z włóknami bawełny tworząc bardzo trwały, miękki i kolorowy nadruk. Nowością roku 2012 jest wprowadzenie do oferty nowego papieru transferowego ChromaDark, dzięki któremu możliwe jest wykonanie nadruku na kolorowej (w tym czarnej) tkaninie bawełnianej. Pełny zestaw Chromablast-R kosztuje już od ok. 2 tys. zł.
Do zastosowania technologii Chromablast-R wymagane jest posiadanie drukarki Ricoh (na tą chwilę modele SG 3110DN, SG 7100DN w roku 2013), zestawu tuszy Chromablast-R (CMYK), papieru Chromablast oraz prasy termotransferowej. Po instalacji tuszy w drukarce, instalujemy sterownik odpowiedzialny za zarządzanie wydrukiem i kolorystyką. Następnie przechodzimy do tworzenia nadruku, w trzech bardzo prostych krokach: tworzymy grafikę, drukujemy, wgrzewamy.
Nadruk jest gotowy i nie wymaga ani utrwalania, ani suszenia. Nadruk wykonany technologią Chromablast-R jest bardzo trwały: nie kruszy się, nie odpada, nie pęka, nie łamie się.

dystrybutor: www.chromablast.pl