Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Chińczycy szukają partnerów biznesowych w Polsce

07.09.2011

– Rynkiem chińskim interesuje się wiele polskich firm, bo oferuje on wiele możliwości intensywnego rozwoju biznesu. Postanowiliśmy zatem zorganizować wydarzenie, które będzie ułatwiało nawiązywanie kontaktów biznesowych między przedsiębiorcami z Chin i Polski. Targi China Expo Poland to swojego rodzaju platforma, która będzie pomagała szukać partnerów handlowych, producentów, dystrybutorów oraz inwestorów, a także dawała wskazówki i wiedzę, jak efektywnie i bez problemów prowadzić wspólne interesy. Na naszych targach przedstawiciele małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw mają doskonałą okazję, aby poznać chińskie firmy oraz wysondować możliwości i zakres dalszej współpracy. Warto, aby polskie firmy były bardziej widoczne w Chinach i czerpały z potencjału tamtejszej gospodarki – mówi Bartosz Sosnowski, prezes zarządu MT Polska.

 

Wiedza o współpracy biznesowej z Chinami

Podczas China Expo Poland odbędzie się cykl konferencji poświęconych polsko-chińskim relacjom biznesowym prowadzonych przez ekspertów. Przedsiębiorcy będą mieli okazję wziąć udział w konferencji „Jak importować z Chin do Polski?”, podczas której prowadzący omówią źródła informacji o eksporterach chińskich, a także zwrócą uwagę na kwestie poszukiwania partnera chińskiego czy struktury popytu na towary chińskie w Polsce. Wskażą również skuteczne sposoby na wyszukanie dobrego dostawcy w Państwie Środka. Z kolei na panelu „Jak eksportować z Polski do Chin?” zostaną zaprezentowane warunki eksportowania do Chin, możliwości transportu i ubezpieczenia towarów, a także omówiony proces poszukiwania chińskiego importera. Nie zabraknie tematów dotyczących różnic kulturowych istotnych również w handlu Polska-Chiny. Natomiast na konferencji „Jak inwestować w Chinach?” specjaliści omówią możliwości rynku Chińskiego, wybrane regulacje prawne dotyczące inwestycji zagranicznych w Chinach, wskażą preferowane branże inwestycyjne, określone formy inwestycji, jak np. joint venture czy własna działalność, a także zwrócą uwagę na ważne aspekty kulturalne w biznesie. Jedną z konferencji „Nowoczesne Chiny” poprowadzi sam Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Sun Yuxi. Spotkanie zapoczątkuje pokaz filmu obrazujący współczesne oblicze i osiągnięcia Chin, po którym Ambasador będzie odpowiadał na pytania dotyczące różnych aspektów funkcjonowania chińskiej gospodarki.

Polska przyjazna chińskim inwestycjom

Partnerom Chińskim na spotkaniu „Jak inwestować w Polsce?” zostaną zaprezentowane ogólne warunki i możliwości inwestowania w Polsce, oferty stref ekonomicznych, a także warunki rozwoju infrastruktury kolejowej i drogowej w naszym kraju. Z myślą o wystawcach i delegacjach z Chin przygotowano konferencję „Polska w środku Europy”, na której przedstawiony zostanie dorobek kulturowy Polski, turystyczne atrakcje poszczególnych regionów, a także szerokie możliwości organizacji wystaw, targów i biznesu w Polsce. Prowadzący będą szczególnie zachęcać Chińczyków do poznania Warszawy, zwłaszcza Muzeum Chopina czy Centrum Nauki Kopernik.

Najlepsze chińskie produkty

Na Targi China Expo Poland 2011 przyjadą wystawcy z wielu chińskich prowincji reprezentujący różnorodne branże. Na stoiskach będzie można zobaczyć zarówno artykuły dekoracyjne, AGD, rękodzieła, tekstylia, ubrania, buty, walizki czy torby. Wśród ofert blisko 200 wystawców nie zabraknie również propozycji wyposażenia łazienek, artykułów budowlanych, wypoczynkowych, ogrodowych, narzędzi czy części samochodowych.

Chińskie atrakcje na targach

Na zwiedzających targi czekają również liczne atrakcje przybliżające Polakom chińską tradycję i kulturę. Podczas imprezy będą odbywały się m.in. pokaz tańczącego lwa, Kung-Fu, Wushu, parzenia herbaty, medycyny naturalnej, gotowania na żywo i degustacje orientalnych potraw. Ponadto, w rozpoczętych jeszcze przed targami konkursach można wygrać cenne nagrody, wśród których znajduje się dwuosobowa wycieczka do Chin, która zwycięzcy pozwoli zwiedzić Państwo Środka i osobiście poznać jego piękno. Uroki Chin, tamtejszą przyrodę i ludzi będzie pokazywała również wystawa fotograficzna.

Honorowe patronaty

Honorowe patronaty nad pierwszą edycją China Expo Poland 2011 objęli Waldemar Pawlak, Wicepremier, Minister Gospodarki, Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury oraz Katarzyna Sobierajska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a także Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce oraz Krajowa Izba Gospodarcza i Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Partnerem targów jest również uznana chińska organizacja biznesowa China International Center for Economic and Technical Exchanges (CICETE).

Wstęp bezpłatny

Wstęp na targi China Expo Poland jest bezpłatny. Wszystkich zwiedzających obowiązuje rejestracja, której można dokonać na stronie www.chinaexpo.pl bądź podczas trwania targów.

Centrum MT Polska zaprasza

Organizatorami pierwszej edycji China Expo Poland 2011 są MT Polska i China Town Travel. Wydarzenie odbędzie się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie. Obiekt oddalony jest 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Przy centrum znajduje się 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Do obiektu można również dojechać komunikacją miejską za pośrednictwem 11 miejskich linii autobusowych z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego można dostać się Pociągami Kolei Mazowieckich.