Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

30 lat pamięci

11.02.2021

Wilk Elektronik SA, producent marki GOODRAM oraz GOODRAM for ad oraz wielokrotny zdobywca Korony Reklamy dla najlepszego producenta upominków reklamowych inauguruje Jubileusz. 2021 to rok 30-lecia firmy.

 

W latach 90-tych, podobnie jak wiele firm stawiających wtedy pierwsze kroki w biznesie, zaczynaliśmy od jednego pokoju biurowego i jednego zatrudnionego pracownika. Do sprzedaży naszych pamięci wykorzystywaliśmy wtedy giełdę komputerową w Katowicach i Krakowie. Sami też dostarczaliśmy pamięci klientom, którzy dziś należą do naszych partnerów i czołowych dystrybutorów IT w Polsce – wspomina Wiesław Wilk.

 

Pod koniec lat 90-tych, Wilk Elektronik był czołowym dostawcą pamięci komputerowych w Polsce
z ponad 60-procentowym udziałem w rynku.

 

Wraz z nadejściem nowej dekady mieliśmy już pewność, że chcemy wyjść z naszymi produktami poza granice kraju, a klientom dostarczać produkt o wysokiej jakości. To było możliwe jedynie z własną fabryką i produkcją – mówi właściciel firmy.

 

Otwarcie własnej fabryki nastąpiło w 2001 roku. W tym samym roku z linii produkcyjnej zjechał pierwszy moduł pamięci marki GOODRAM, a już wkrótce, zgodnie z założeniami, produkty polskiej marki dostępne były również na rynkach eksportowych.

 

W 2008 roku Wilk podpisał kolejny strategiczny kontrakt. Tym razem z Toshiba Electronics Europe, obecnie KIOXIA. Dzięki temu sojuszowi, polski producent otrzymał dostęp do najlepszej japońskiej technologii Flash i wzbogacił portfolio o karty pamięci, pamięci USB, a w 2009 roku – o SSD.

 

Rozwój portfolio umożliwił wprowadzenie oferty dedykowanej Agencjom Reklamowym. Obok pamięci USB dla Agencji, polski producent zainwestował w urządzenia służące personalizacji – laser oraz nadruk UV to obecnie nieodłączna część oferty. Co więcej, portfolio marki zostało poszerzone o usługi wgrywania oraz zabezpieczania danych oraz realizację indywidualnych projektów obudowy i blistra. O renomie firmy świadczy fakt, że od wielu lat jest zdobywcą prestiżowych nagród rynku reklamowego oraz biznesu – Diamentów Forbesa czy Gazel Biznesu.

  

2021 będzie przełomowy dla firmy nie tylko dlatego, że jest rokiem jubileuszowym. Modernizacja infrastruktury, szereg kolejnych innowacji w zakresie produkcji i zarządzania to najbliższe plany firmy.

 

Przede wszystkim jednak, po trudnym dla nas wszystkich roku 2020 i wymuszonych, pandemią, zmianach w organizacji pracy – chcielibyśmy, jako zespół, wrócić do naszej normalności, dlatego w ten rok wchodzimy z optymizmem przypisanym jubilatowi – mówi Prezes Firmy.

 WILK ELEKTRONIK SA