Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

22-23 maja – multibrandowe dni otwarte w siedzibie DKS.

26.04.2019


DKS, czołowy dostawca kompleksowych rozwiązań dla poligrafii wraz z partnerami -Akonda, Canon, Contex, EFI, es-te, KIP, Konica Minolta, Zing, zapraszają do wzięcia udziału w dniach otwartych połączonych z blokami ciekawych prelekcji na tematy związane z automatyzacją, najnowszymi trendami w branży oraz pomysłami jak wyróżnić się na tle trudnej konkurencji. DKS jako doradca i dostawca wielobrandowy w największym w północnej Polsce show roomie zaprezentuje pięć różnych technologii druku cyfrowego od tradycyjnych technik opartych na inkjecie, eko-solwencie oraz elektrofotograii poprzez coraz bardziej popularną szczególnie w druku książek technologię direct press po nowatorską UVgel.

Majowe wydarzenie odbędzie się w siedzibie firmy DKS, przy ul. Energetycznej 15 w Kowalach, k.Gdańska i będzie podzielone na trzy bloki. Blok pierwszy (sala B) adresowany dla środowiska związanego z produkcją Graphic Arts będzie zawierał następujące prezentacje:

  • Rafał Osiekowicz, Canon Polska: „Drukarnia wielkoformatowa (niedalekiej) przyszłości– rynek, trendy, inspiracje.  Czy jesteśmy gotowi na wyzwania?”,

  • Krzysztof Pawluk, EFI:„Zarządzanie barwą – zbędny koszt czy inwestycja”

Oprogramowanie i narzędzia EFI Fiery ułatwiające uzyskanie właściwych kolorów,

  • Michał Wiśniewski, Konica Minolta: IQ501 – Dlaczego jakość ma znaczenie”,

  • Tomasz Habierski, Konica Minolta: „Wyróżnij się albo zgiń. Cyfrowe uszlachetnianie drogą do zwycięstwa. – dotknij, poczuj, sprzedaj”,

  • Jarosław Baryluk, ZING: „Wyróżniaj się stosując nietypowe podłoża do druku”.

Blok drugi (sala C), dedykowany dla środowisk związanych z kartografią (GIS) oraz wielkoformatową dokumentacją techniczną (CAD), będzie zawierał prezentacje związane m.in. z wykorzystaniem darmowego software’u, składaniem wielkoformatowej dokumentacji oraz trendami w drukowaniu oraz kopiowaniu przy użyciu ploterów inkjetowych.

Blok trzeci (sala A) to okazja do testów, porównań, sprawdzenia intuicyjności obsługi. Będzie to część warsztatowa związana bezpośrednio z urządzeniami i softwerem. Warsztaty odbędą się w oparciu o następujące rozwiązania:

  • Druk produkcyjny wielko i małoformatowy: Oce Colorado 1640 (technologia UVgel) Konica Minolta AccurioPRESS C3070 z modułem IQ-501, Canon imagePRESS C650, kontrolery druku Fiery, Canon VarioPrint 115 (technologia Directpress w druku książek i dokumentów czarno-białych),

  • Oce Colorado 1640, OKI-64s. Eko-solwent vs UV,

  • Introligatornia dla drukarń cyfrowych: SCC kombajn introligatorski – wycinanie, bigowanie i perforowanie w jednym przebiegu, GMP Qtopic – laminowanie, lakierownie i złocenie. Dostępne do testów będą także gilotyna 46 cm oraz bigówka.

  • Drukowanie, skanowanie, kopiowanie i składanie dokumentacji wielkoformatowych: KIP 860, Canon TX-4000, Contex seria IQ, Este 2300.

Spotkanie będzie okazją do porównania produktów różnych producentów, ale także do porównania różnych technologii. Szczególnie ciekawe mogą okazać się porównania eko-solwent vs UV, elektrofotografia vs inkjet oraz tradycyjna elektrofotografia vs direct press. Organizator zapewnia także ciekawe upominki dla wszystkich uczestników, konkurs z nagrodami oraz lunch. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i wymaga wcześniejszej rejestracji.

Szczegółowa agenda oraz formularz rejestracyjny na stronie: http://www.dniotwarte.dks.pl/

Serdecznie zapraszamy!