Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Oryginalne pomysły i ekotrendy w branży artykułów reklamowych

03.03.2023

Joanna Kłossowska

O tym, że branża artykułów promocyjnych potrafi zachwycać oryginalnymi pomysłami i świetną jakością, wiemy już od dawna. Producenci stawiają na funkcjonalność, dopracowane w detalach wykonanie, jak i piękny design, a sporo świeżych pomysłów można dostrzec z początkiem nowego roku. Aby poznać nowości i znaleźć ciekawe inspiracje, które mogą przydać się w kolejnych miesiącach pracy, wystarczy zajrzeć na www.joomp.pl – gdzie znajduje się kompleksowa oferta polskiego rynku – oraz www.joomp.eu, który prezentuje tysiące produktów europejskich eksporterów. Ekologiczne materiały, praktyczne rozwiązania oraz szerokie możliwości personalizacji to cechy, które szczególnie doceniają dystrybutorzy i agencje reklamowe.

Często z nastaniem nowego roku planujemy zmiany i usprawnienia. Dlaczego więc nie zadbać o większy porządek na biurku? Pomoże w tym piękny organizer PROMO CASE prezentowany przez firmę Capira. Zawiera wszystko, czego potrzebujemy w codziennej pracy lub nauce – notes, kalendarz, fiszki samoprzylepne oraz stojak na długopisy, ołówki i inne akcesoria z przegródkami. Schowek na drobne przedmioty pozwala zorganizować przechowywanie elementów, z których korzystamy rzadziej. Możliwość personalizacji dowolną grafiką i logo wraz z dużą powierzchnią zadruku odpowiada na potrzeby reklamowe wszystkich klientów.

Panów może w szczególności zainteresować oryginalna propozycja firmy Rubens Design – spinka do krawata w spersonalizowanym kształcie będąc wspaniałym i eleganckim upominkiem dla współpracownika lub bliskiej osoby. Indywidualna forma wykonanych z metalu dodatków do męskiej garderoby pozwala w subtelny i pomysłowy sposób wyróżnić markę. Dzięki temu świetnie nadają się np. na spotkania firmowe. Co więcej, można wybrać kolor emalii z całej palety PANTONE.

Wśród pomysłów na upominki reklamowe nie mogło też zabraknąć ekologicznego akcentu. Personalizowane kubki papierowe BIO/ECO od Rainbowcups są biodegradowalne (rozkładają się w ciągu 2-3 miesięcy), a ponadto wyróżniają się wspaniałą jakością nadruku. Intensywne kolory przyciągają uwagę, co stanowi niewątpliwą zaletę w kontekście używania ich w różnego rodzaju kampaniach reklamowych i marketingowych. Mają zastosowanie oczywiście także w gastronomii oraz w wielu innych dziedzinach – sięgają po nie przedsiębiorcy wykazujący się wysoką świadomością ekologiczną, wyposażając w papierowe kubki biurowe dystrybutory wody albo stoły w czasie imprez firmowych.

Pozostając w tej kategorii, warto wymienić również szklaną butelkę na wodę, którą w ofercie posiada The Brand Company. Dostępna jest w wariantach o pojemności 500 ml lub 700 ml i nadaje się do ponownego napełniania. Można ją personalizować poprzez wybór koloru oraz nadruk o dużej trwałości. Butelki dostępne są także w opcji bez personalizacji. Srebrna zakrętka podkreśla elegancki charakter upominku.

Na koniec miły akcent, którzy spodoba się osobom wypatrującym już wiosny i cieplejszych, rozświetlonych promieniami słońca dni – okulary przeciwsłoneczne od firmy Promopremiums z pewnością pozwolą przygotować się na tę porę. Firma oferuje wykonanie w całości według indywidualnej specyfikacji – wybór modelu, dowolnego koloru z palety PANTONE, jak i zdobienie nadrukiem na całej powierzchni dają duże możliwości personalizacji. Można dobrać także wykończenie (np. przezroczyste lub z miękkiej w dotyku gumy) oraz oczywiście soczewki UV400 w wielu wariantach kolorowych i lustrzanych. Nadruk nazwy lub logotypu firmy możliwy jest na nausznikach, jak również na samych soczewkach. Całość zwieńczy dopasowane, oryginalne opakowanie, np. etui ze sztucznej skóry, woreczek z nadrukiem lub wytrzymały futerał.

Różnorodność inspiracji ułatwi wybór najlepszych produktów promocyjnych z uwzględnieniem obecnej lub zbliżającej się pory roku, biurowego zapotrzebowania bądź lubianych ekotrendów. Warto dodać, że prezentowane pomysły to zaledwie wycinek tego, co oferuje polski i europejski rynek reklamowy. Pełnię możliwości odkryjemy, zaglądając do serwisu JOOMP.

Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu Gifts Journal Polska. Do pobrania TUTAJ