Jedyny magazyn poświęcony
wyłącznie upominkom reklamowym

Magia miłości czy marketingowy chwyt?

28.10.2019

Ledwo co wyszliśmy ze świątecznej aury, a przed nami już szał zakochanych… Walentynki to najmocniej nasycone romantycznym klimatem święto spośród wszystkich w roku. Ustępuje pola jedynie ślubom! Przez jednych kochane niemal tak mocno jak druga połówka, przez innych darzone niechęcią. Fakt jest jednak taki, że każda okazja do celebracji jest dobra, a jeśli ktoś ma ochotę dać się ponieść romantycznej aurze i podarować komuś coś od serca – to dlaczego nie? Tym bardziej, że pole do manewru ma ogromne.

 

Najpiękniejszy czas w roku… Jaki to? Święta Bożego Narodzenia! Wakacje! Urodziny! Ile osób, tyle z pewnością odpowiedzi, lecz dla wielu romantycznych dusz będą nim walentynki. Święto zakochanych, które już wiele lat temu również w Polsce podbiło serca tych ustrzelonych strzałą Amora i nie tylko. Magicznym czasem z serduszkiem w tle kuszą restauracje i kwiaciarnie, sklepy i dostawcy rozmaitych produktów i usług. I chociaż sporo osób zarzuca walentynkom zbyt komercyjny wymiar, to dla zakochanych tego dnia nie istnieje nic poza ich miłością… A fakt, że mogą przy tym obdarować się czymś naprawdę pięknym, słodkim czy oryginalnym, tylko potęguje czar wspólnej celebracji!

 

Masz już pomysł na walentynkowy prezent?

 

Wybór prezentu dla ukochanej osoby zawsze wymaga chwili namysłu, a czasem bywa nawet kłopotliwy. Jeśli znamy drugą połówkę na wylot i możemy spełnić któreś z jej marzeń, choćby to najmniejsze, sprawa jest prostsza. Ale co w sytuacji, gdy randek było dopiero kilka albo nasz partner ma wyjątkowo wybredny gust? Lub zdaje się, że nie potrzebuje niczego do szczęścia… oprócz nas oczywiście! Wtedy sprawdzą się „standardowe” upominki, które może nie są wyszukane, jednak zawsze stanowią miły gest i zdradzają, że ktoś o nas pamięta. Stąd tak duża popularność słodkich wyrobów oraz oczywiście kwiatów, bo ten symbol miłości czy sympatii triumfuje chyba przy każdej okazji.

 

Upominki, które ucieszą drugą połówkę

 

Pierwszą kategorią upominków na 14 lutego są na pewno artykuły do konsumpcji – słodkie czy wytrawne, do picia lub jedzenia. Jeśli podarunek ma być symboliczny, na dobrą sprawę możemy go wybrać, robiąc zakupy spożywcze! Wystarczy rozejrzeć się po sklepowych półkach – owocowa herbatka w limitowanej edycji „Love” rozgrzeje we wspólny zimowy wieczór, a bombonierka w kształcie serca zawsze… za serce chwyta. Butelka dobrego wina, tort, pachnąca świeca… Takie podarki pomogą stworzyć wyjątkową atmosferę, gdy zechcemy świętować w domowym zaciszu – romantyczna kolacja w blasku świec, splecione dłonie i głębokie spojrzenia, nastrojowa muzyka…

 

Inny miły gest? Przesłanie słodkiego telegramu czy bukietu pocztą kwiatową, do domu lub pracy. To dobre rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy walentynki spędzamy osobno, ale także wówczas, gdy chcemy zrobić bliskiej osobie niespodziankę jeszcze przed randką. Szeregi prezentów praktycznych zasila z kolei niezawodny kubek. Zwłaszcza ten personalizowany, z imieniem lub miłosnym wyznaniem, albo romantycznym nadrukiem.

 

Modny prezent na walentynki? Podaruj emocje!

 

Nie trzeba daleko sięgać, by natrafić na pomysłowe upominki, które są coraz popularniejsze – i wcale niezwiązane z tymi materialnymi. Okazuje się, że coraz częściej pragniemy otrzymać w prezencie… emocje, nowe przeżycia, a nawet adrenalinę! Zarówno kobiety, jak i mężczyźni doceniają oryginalne zaproszenia na Dine in the Dark, czyli kolację w ciemnościach, do Escape Roomu, na skok ze spadochronem czy… Walk in the Sky, czyli spacer po fasadzie wieżowca!

 

Niezależnie od wybranej opcji, nie zapominajmy, że w święcie miłości chodzi przecież o… miłość. Okażmy więc drugiej połówce bliskość, ciepło, zaangażowanie. Wzmocnione podarkiem sprawi, że poczuje się wyjątkowo.

 

A jeśli nie mamy partnera – dlaczego nie obdarować innych osób, które kochamy? Rodziców, rodzeństwo, przyjaciół. Grono bliskich, którzy wypełniają nasze życie, na pewno jest spore, więc warto również im okazać pamięć i ciepłe uczucia. Bo w końcu, parafrazując – jedyną rzeczą, która się mnoży, gdy się ją dzieli, jest miłość!

Joanna Kłossowska – materiał pochodzi z 65 wydania Gifts Journal Polska