stop naciągaczom

26 wrz

Uwaga na Expo-Guide - podstawowe informacje, jak się bronić

Dane kontaktowe:

Commercial Online Manuals S de RL de CV,
Mariano Escobedo 752 - 9
Col. Nueva Anzures
Mexico D.F. 11590
info@expo-guide.com
www.expo-guide.com

"Firma" ta, powołując się na współpracę czy wręcz reprezentację dużych jednostek targowych, wprowadzając w błąd potencjalnych klientów oraz nakłania ich do odesłania "darmowego" formularza z aktualizacją swoich (to znaczy wystawców) danych. Jeśli formularz zostanie odesłany, firma zaczyna naliczać ogromne kwoty za "darmowy wpis" i przesyła do swoich ofiar liczną, sprawiającą pozory oficjalnej, korespondencję.

Oto przykład formularza "darmowej aktualizacji danych" oraz listu przewodniego napisanego w pokrętny, niejasny sposób - wiele osób wogóle nie czyta tego listu, co powoduje jeszcze większe przekonanie, że aktualizacja rzeczywiście jest darmowa.

EXPO GUIDE jak się bronić

EXPO GUIDE jak się bronić

Co wprowadza w błąd?

W liście dostajesz informację, że dane z formularza przedstawiają informacje które już są w bazie. Zostajesz poproszony o dokonanie korekty tego co jeszcze się nie zgadza (UWAGA ! CELOWO UMIESZCZAJĄ BŁĘDNE DANE ABY SKŁONIĆ CIĘ DO ICH POPRAWY). Zostajesz poinformowany że po dokonaniu tych zmian Twój DARMOWY wpis zostanie zaktualizowany. I następne zdanie, które tak na prawdę przeczy temu wcześniejszemu: jeśli chcesz dokonać płatnego wpisu, użyj załączonego formularza.

A co widzimy na formularzu? Ano jasno, wytłuszczone informacje że: ten formularz służy tylko do wprowadzenia poprawek oraz "umieszczenia indywidualnego wpisu" - czym jest indywidualny wpis - tutaj jeszcze tego nie wiesz.

Zauważ również, że w piśmie przewodnim pokrętnie EXpo Guid próbuje wyjaśnić, iż nie jest związane w jakikolwiek sposób z organizacjami targowymi, podszywając się tymczasem pod INSTRUMENTATION SCOTLAND (akurat w tym przypadku).
JEŚLI OTRZYMASZ TAKI FORMULARZ, W ŻADNYM WYPADKU NIE NALEŻY GO ODSYŁAĆ.

Dobrze, co robić jeśli odesłałeś?

Po około 4 tygodniach zaczynasz otrzymywać pisma i faktury. Oto one:

'

 

EXPO GUIDE jak się bronić

Oczywiście serdecznie Ci dziękują i zacierają już ręce. Oto i pierwsze faktura:

EXPO GUIDE jak się bronić

Oraz żebyś nie miał problemów z płaceniem i nie musiał o tym pamiętać, Expo Guide przesyła Ci jeszcze taki słodki formularzyk:

EXPO GUIDE jak się bronić

 

Co robić?
 

Nie płacić !

Przesłać LISTEM POLECONYM odpowiedź na pierwsze pismo zawierającą informację, iż formularz został podpisany przez pomyłkę. Zostaliście wprowadzeni w błąd. Przykład pisma jest tutaj.

Jedni radzą aby korespondencję trzymać, inni aby im odsyłać, jeszcze inni aby wyrzucać.
Od momenu wysłania powyższego pisma NIE wysyłamy więcej korespondencji do Expo-Guide.

Dostaniesz szereg "oficjalnych" pism informujących iż: jest to ostatnie wezwanie do zapłaty, jest to drugie ostatnie wezwanie do zapłaty, jest to ostatnie z ostatniego wezwania do zapłaty, jest to sądowe wezwanie do zapłaty, jest to znowu kolejny wezwanie do zapłaty itp itd. Każde pismo wygląda groźnie (czerwone litery, czerwony formularz), profesjonalne sformułowania. NIE DAJ SIĘ ZWIEŚĆ !!!! To tylko gra na Twojej psychice ! Czekają aż się złamiesz i w końcu może zapłacisz.

<< Wróć